Powiat zawierciański - Miejsce kultu

Strony

Zawiercie, Henryka Sienkiewicza 4
Telefon: +48326722271
Bazylika Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu - murowany kościół z czerwonej cegły wybudowany w latach 1896-1903, w stylu neogotyku na planie krzyża łacińskiego. Posiada pięć wież, z których dwie najokazalsze górują od frontu.
Kościół parafialny pod wezwaniem świętego Jakuba Apostoła w Gieble – XII-wieczny kościół romański, znajdujący się w Gieble, jeden z najstarszych w Małopolsce kościołów wiejskich.
Kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Przyłęku Szlacheckim – kościół katolicki w Przyłeku Szlacheckim.
Żarnowiec, Kościelna 4
Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żarnowcu – parafia rzymskokatolicka w Żarnowcu. Należy do dekanatu żarnowieckiego diecezji kieleckiej. Założona w XVIII wieku. Mieści się przy ulicy Kościelnej. Duszpasterstwo w niej prowadzą księża diecezjalni.
Parafia św. Bartłomieja Apostoła we Włodowicach – parafia rzymskokatolicka we Włodowicach. Należy do Dekanatu Zawiercie – NMP Królowej Polski archidiecezji częstochowskiej. Została utworzona w 1373 roku.
Zawiercie, Marszałkowska 41
Synagoga w Zawierciu – synagoga znajdująca się w Zawierciu przy ulicy Marszałkowskiej 41.
Kościół Świętego Mikołaja w Zawierciu – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w dzielnicy Zawiercia - Kromołowie. Mieści się przy ulicy Jurajskiej.
Szczekociny, Plac Panny Marii 5
Parafia Świętego Bartłomieja Apostoła – rzymskokatolicka parafia znajdująca się w Szczekocinach. Należy do dekanatu szczekocińskiego diecezji kieleckiej. Erygowana w 1550 r.
Kościoł Świętej Trójcy i Świętego Floriana w Zawierciu - rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w dzielnicy Zawiercia - Skarżycach. Mieści się przy ulicy Skarżyckiej.
Kościół Przemienienia Pańskiego w Ogrodzieńcu - kościół rzymskokatolicki znajdujący się w mieście Ogrodzieniec, w województwie śląskim przy ulicy Tadeusza Kościuszki.
Parafia Świętego Jacka i Świętej Marii Magdaleny w Kroczycach – parafia rzymskokatolicka w Kroczycach (diecezja kielecka, dekanat lelowski). Erygowana w XIII wieku. Mieści się przy ulicy 1 Maja. Duszpasterstwo w niej prowadzą księża diecezjalni.
Zawiercie, Brata Alberta 29
Telefon: +48326724173
Kościół pw. Św. Brata Alberta Chmielowskiego w Zawierciu - kościół parafialny należący do Parafii św. Brata Alberta w Zawierciu, wybudowany w latach 1988-1992 według projektu mgra inż. arch. Włodzimierza Domagały.
Pilica, Partyzantów 4
Telefon: 32 673 50 67
Parafia św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Pilicy - rzymskokatolicka parafia, położona w dekanacie pilickim, diecezji sosnowieckiej, metropolii częstochowskiej w Polsce. Utworzona w 1089 roku. Obsługiwana jest przez księży diecezjalnych.
Łazy, Tadeusza Kościuszki 96
Kościół Świętego Michała Archanioła w Łazach - świątynia zbudowana w latach 1934-1949 w stylu nowoczesnym, z przerwą na czas II wojny światowej, konsekrowany 21 czerwca 1953 przez biskupa częstochowskiego Zdzisława Golińskiego. Mieści się przy ulicy Tadeusza Kościuszki.
Chruszczobród, Józefa Bema 2
Kościół pw. Nawiedzenia NMP i św. Stanisława Biskupa (parafia założona w 1495 przez biskupa krakowskiego Tomasza Strzempińskiego). Zbudowany w 1734 na miejscu wcześniejszego kościoła drewnianego.

Strony