Powiat myszkowski - Miejsce kultu

Strony

Żarki, Leśniów, Leśniowska
Telefon: +4834 316 10 72
Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin – sanktuarium maryjne w Leśniowie, dzielnicy Żarek w powiecie myszkowskim.
Myszków, Mrzygłód, Królowej Jadwigi 9
Sanktuarium Matki Bożej Mrzygłodzkiej w Myszkowie - rzymskokatolicki kościół parafialny pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny mieszczący się w Mrzygłodzie, dzielnicy Myszkowa, najstarsza świątynia w mieście.
Myszków, Kardynała Stefana Wyszyńskiego 7
Parafia św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Myszkowie – parafia rzymskokatolicka w Myszkowie, dekanatu Myszków, archidiecezji częstochowskiej. Została utworzona w 1911 roku. Kościół parafialny wybudowany w latach 1908-1930, konsekrowany w 1935 roku.
Żarki, Leśniowska 1
Parafia Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Żarkach - parafia rzymskokatolicka w Żarkach. Należy do Dekanatu Żarki archidiecezji częstochowskiej. Została utworzona w 1325 roku. Kościół parafialny został zbudowany w latach 1518-1523, przebudowany w latach 1846-1847.
Parafia Świętego Mikołaja BW w Niegowej - parafia rzymskokatolicka w Niegowej. Należy do Dekanatu Żarki archidiecezji częstochowskiej. Została utworzona w XIII wieku.
Myszków, Pułaskiego 5
Kaplica Narodzenia Pana Jezusa w Myszkowie - rzymskokatolicka kaplica mieszcząca się w Myszkowie, w dzielnicy Mijaczów, przy ulicy Kazimierza Pułaskiego.
Gniazdów, Woźnicka 17
Parafia św. Marii Magdaleny w Gniazdowie – mariawicka parafia diecezji śląsko-łódzkiej, Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w RP.
Kaplica mariawicka w Koziegłowach – mariawicka kaplica filialna. Należy do parafii św. Marii Magdaleny w Gniazdowie, w diecezji śląsko-łódzkiej Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w RP.
Żarki, Stanisława Moniuszki 2
Telefon: +48728998806
Synagoga w Żarkach – synagoga znajdująca się w Żarkach przy ulicy Stanisława Moniuszki 2, nad rzeką Leśniówką. Jest jedyną zachowaną spośród trzech istniejących w mieście wolno stojących synagog.
Kościół św. Wawrzyńca w Cynkowie – zabytkowy kościół katolicki znajdujący się w Cynkowie w gminie Koziegłowy w powiecie myszkowskim w województwie śląskim. Jest kościołem filialnym w parafii św. Wawrzyńca w Cynkowie w dekanacie koziegłowskim w archidiecezji częstochowskiej.
Kościół parafialny pw. św. Jana Chrzciciela – kościół parafialny pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w Choroniu. Kościół jest świątynią parafialną rzymskokatolickiej parafii pod tym samym wezwaniem.
Kościół św. Marii Magdaleny i Bożego Ciała w Koziegłowach – zabytkowy kościół w Koziegłowach. Kościół wybudowano w stylu gotyckim w 1470 roku. W 1595 r. dobudowano do niego drewnianą nawę, którą w 1679 r. zamieniono na murowaną. Przy kościele ulokowana jest plebania z 1802 roku.

Strony