Powiat bieruńsko-lędziński - Miejsce kultu

Sanktuarium św. Walentego – drewniane sanktuarium w Bieruniu, należące do parafii św. Bartłomieja Apostoła w Bieruniu, dekanatu Bieruń i archidiecezji katowickiej.
Parafia Trójcy Przenajświętszej – parafia rzymskokatolicka w Chełmie Śląskim. Parafia została erygowana między 1601 a 1611 r.
Lędziny, Zabytkowa 28
Kościół św. Klemensa w Lędzinach – w okresie przedchrześcijańskim, w granicach obecnego miasta miejsce kultu słowiańskiego na górze Klimont, zwanej niegdyś Piorunową Górką, obecnie na tym miejscu katolicki kościół św.
Bieruń, Krakowska 3
Kościół Świętego Bartłomieja Apostoła w Bieruniu – rzymskokatolicki kościół parafialny mieszczący się w bieruńskiej dzielnicy Bieruń Stary, w województwie śląskim. Należy do dekanatu Bieruń archidiecezji katowickiej.
Imielin, Imielińska 89
Parafia Matki Bożej Szkaplerznej – rzymskokatolicka parafia znajdująca się w Imielinie. Parafia należy do archidiecezji katowickiej i dekanatu Lędziny. Parafia obejmuje całe miasto Imielin.
Lędziny, Jana Krystiana Ruberga 1
Parafia Ewangelicko-Augsburska w Hołdunowie – parafia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, diecezji katowickiej.
Bieruń, Warszawska 290
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa – rzymskokatolicka świątynia parafialna znajdująca się w Bieruniu, w dzielnicy Bieruń Nowy.
Imielin, Imielińska 81
Synagoga w Imielinie − nieistniejący dom modlitwy znajdujący się w Imielinie przy ulicy Imielińskiej 81.