Bielsko-Biała - Miejsce kultu

Strony

Bielsko-Biała, Śródmieście, Stare Miasto, Plac Świętego Mikołaja 16a
Katedra św. Mikołaja w Bielsku-Białej – katedra diecezji bielsko-żywieckiej, a także jeden z największych kościołów w Bielsku-Białej. Położona jest na Starym Mieście, przy pl. św. Mikołaja i leży na terenie Dekanatu Bielsko-Biała I – Centrum. Pełni również funkcję kościoła parafialnego (parafia św.
Kościół Opatrzności Bożej w Bielsku-Białej – zabytkowy kościół katolicki w Bielsku-Białej, znajdujący się w dzielnicy Biała Krakowska, przy pl. Opatrzności Bożej. Jest kościołem parafialnym (parafia Opatrzności Bożej) i należy do diecezji bielsko-żywieckiej (Dekanat Bielsko-Biała I – Centrum).
Bielsko-Biała, Mikuszowice Krakowskie, Cyprysowa
Kościół św. Barbary w Bielsku-Białej – zabytkowy kościół katolicki w Bielsku-Białej, znajdujący się w dzielnicy Mikuszowice Krakowskie, przy ul. Cyprysowej. Jest kościołem parafialnym (parafia św. Barbary) i należy do diecezji bielsko-żywieckiej (Dekanat Bielsko-Biała III – Wschód).
Kościół św. Trójcy w Bielsku-Białej – zabytkowy kościół rzymskokatolicki w Bielsku-Białej, znajdujący się na Górnym Przedmieściu, przy ul. Sobieskiego. Jest kościołem parafialnym (parafia Trójcy Przenajświętszej) i należy do diecezji bielsko-żywieckiej (Dekanat Bielsko-Biała I – Centrum.
Kościół Zbawiciela w Bielsku-Białej – zabytkowy kościół ewangelicko-augsburski znajdujący się w Bielsku-Białej, na pl. M. Lutra, w centralnej części Bielskiego Syjonu.
Bielsko-Biała, Stare Bielsko, Jana III Sobieskiego 110
Kościół Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej – zabytkowy kościół ewangelicko-augsburski w Bielsku-Białej, znajdujący się w dzielnicy Stare Bielsko, przy ul. Jana III Sobieskiego. Jest kościołem parafialnym (parafia Jana Chrzciciela) i należy do diecezji cieszyńskiej.
Kościół Marcina Lutra w Bielsku-Białej – zabytkowy kościół ewangelicko-augsburski położony w Bielsku-Białej, w dzielnicy Biała Krakowska, przy ul. Staszica (w narożu pl. Wojska Polskiego). Jest kościołem parafialnym (parafia Marcina Lutra) i należy do diecezji cieszyńskiej.
Kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Bielsku-Białej – rzymskokatolicki kościół parafialny i sanktuarium maryjne w Bielsku-Białej, w województwie śląskim. Należy do dekanatu Bielsko-Biała III - Wschód diecezji bielsko-żywieckiej. Mieści się w dzielnicy Hałcnów, przy ulicy Wyzwolenia.
Bielsko-Biała, Stare Bielsko, Świętego Stanisława 6
Kościół św. Stanisława Biskupa Męczennika w Bielsku-Białej – zabytkowy kościół katolicki w Bielsku-Białej, znajdujący się w dzielnicy Stare Bielsko, przy ul. św. Stanisława. Jest kościołem parafialnym (parafia św.
Parafia pw. Świętej Małgorzaty w Bielsku-Białej – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w Bielsku-Białej, w dzielnicy Kamienica. Należy do Dekanatu Bielsko-Biała II - Stare Bielsko diecezji bielsko-żywieckiej. Erygowana w 1903. Jest prowadzona przez księży diecezjalnych.
Bielsko-Biała, Świętego Jana Chrzciciela 32
Kościół Świętego Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej – rzymskokatolicki kościół parafialny w Bielsku-Białej, w województwie śląskim. Należy do dekanatu Bielsko-Biała I - Centrum diecezji bielsko-żywieckiej. Mieści się w dzielnicy Komorowice, przy ulicy św. Jana Chrzciciela.
Bielsko-Biała, Romualda Traugutta 13
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa – kościół katolicki w Bielsku-Białej, znajdujący się na Dolnym Przedmieściu, przy ul. Traugutta. Jest kościołem parafialnym (parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa) i należy do diecezji bielsko-żywieckiej (Dekanat Bielsko-Biała I - Centrum).
Synagoga w Bielsku-Białej – gminny dom modlitwy znajdujący się w Bielsku-Białej, przy ulicy 3 Maja 7.
Bielsko-Biała, Lipnik, Krakowska
Synagoga w Białej – nieistniejąca synagoga znajdująca się w Białej Krakowskiej (obecnie Bielsko-Biała), w dzielnicy Lipnik, przy skrzyżowaniu dzisiejszych ulic: Krakowskiej i Kazimierza Wielkiego.
Synagoga w Bielsku-Białej – nieistniejąca synagoga znajdująca się w Bielsku (dzisiejsze Bielsko-Biała), na Dolnym Przedmieściu, między dzisiejszymi ulicami Adama Mickiewicza i 3 Maja.
Bielsko-Biała, Księdza Stanisława Brzóski 3
Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Bielsku-Białej – rzymskokatolicki kościół parafialny w Bielsku-Białej, w województwie śląskim. Należy do dekanatu Bielsko-Biała III - Wschód diecezji bielsko-żywieckiej. Mieści się w dzielnicy Lipnik, przy ulicy księdza Stanisława Brzóski.
Bielsko-Biała, Świętego Andrzeja Boboli 37
Parafia pw. Świętego Andrzeja Boboli w Bielsku-Białej – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w Bielsku-Białej, w dzielnicy Olszówka. Należy do Dekanatu Bielsko-Biała II - Stare Bielsko diecezji bielsko-żywieckiej. Erygowana w 1996. Jest prowadzona przez księży Pallotynów.
Bielsko-Biała, Romana Dmowskiego 5
Synagoga Ahawat Tora w Bielsku-Białej (z hebr. Miłości Tory) – nieistniejąca synagoga znajdująca się w Białej Krakowskiej (obecnie dzielnica Bielska-Białej), przy ówczesnej ulicy Szpitalnej 5 (dzisiejsza Dmowskiego), w miejscu obecnego DH Ratuszowy.

Strony