Bielsko-Biała - Kościoły

Strony

Bielsko-Biała, Śródmieście, Stare Miasto, Plac Świętego Mikołaja 16a
Katedra św. Mikołaja w Bielsku-Białej – katedra diecezji bielsko-żywieckiej, a także jeden z największych kościołów w Bielsku-Białej. Położona jest na Starym Mieście, przy pl. św. Mikołaja i leży na terenie Dekanatu Bielsko-Biała I – Centrum. Pełni również funkcję kościoła parafialnego (parafia św.
Kościół Opatrzności Bożej w Bielsku-Białej – zabytkowy kościół katolicki w Bielsku-Białej, znajdujący się w dzielnicy Biała Krakowska, przy pl. Opatrzności Bożej. Jest kościołem parafialnym (parafia Opatrzności Bożej) i należy do diecezji bielsko-żywieckiej (Dekanat Bielsko-Biała I – Centrum).
Bielsko-Biała, Mikuszowice Krakowskie, Cyprysowa
Kościół św. Barbary w Bielsku-Białej – zabytkowy kościół katolicki w Bielsku-Białej, znajdujący się w dzielnicy Mikuszowice Krakowskie, przy ul. Cyprysowej. Jest kościołem parafialnym (parafia św. Barbary) i należy do diecezji bielsko-żywieckiej (Dekanat Bielsko-Biała III – Wschód).
Kościół św. Trójcy w Bielsku-Białej – zabytkowy kościół rzymskokatolicki w Bielsku-Białej, znajdujący się na Górnym Przedmieściu, przy ul. Sobieskiego. Jest kościołem parafialnym (parafia Trójcy Przenajświętszej) i należy do diecezji bielsko-żywieckiej (Dekanat Bielsko-Biała I – Centrum.
Kościół Zbawiciela w Bielsku-Białej – zabytkowy kościół ewangelicko-augsburski znajdujący się w Bielsku-Białej, na pl. M. Lutra, w centralnej części Bielskiego Syjonu.
Bielsko-Biała, Stare Bielsko, Jana III Sobieskiego 110
Kościół Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej – zabytkowy kościół ewangelicko-augsburski w Bielsku-Białej, znajdujący się w dzielnicy Stare Bielsko, przy ul. Jana III Sobieskiego. Jest kościołem parafialnym (parafia Jana Chrzciciela) i należy do diecezji cieszyńskiej.
Kościół Marcina Lutra w Bielsku-Białej – zabytkowy kościół ewangelicko-augsburski położony w Bielsku-Białej, w dzielnicy Biała Krakowska, przy ul. Staszica (w narożu pl. Wojska Polskiego). Jest kościołem parafialnym (parafia Marcina Lutra) i należy do diecezji cieszyńskiej.
Kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Bielsku-Białej – rzymskokatolicki kościół parafialny i sanktuarium maryjne w Bielsku-Białej, w województwie śląskim. Należy do dekanatu Bielsko-Biała III - Wschód diecezji bielsko-żywieckiej. Mieści się w dzielnicy Hałcnów, przy ulicy Wyzwolenia.
Bielsko-Biała, Stare Bielsko, Świętego Stanisława 6
Kościół św. Stanisława Biskupa Męczennika w Bielsku-Białej – zabytkowy kościół katolicki w Bielsku-Białej, znajdujący się w dzielnicy Stare Bielsko, przy ul. św. Stanisława. Jest kościołem parafialnym (parafia św.
Bielsko-Biała, Międzyrzecka 45
Parafia św. Franciszka z Asyżu w Bielsku-Białej – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w Bielsku-Białej, w dzielnicy Wapienica. Należy do Dekanatu Bielsko-Biała IV – Zachód diecezji bielsko-żywieckiej. Erygowana w 1957. Jest prowadzona przez księży diecezjalnych.
Bielsko-Biała, Karola Krausa 40
Parafia pw. Matki Bożej Fatimskiej w Bielsku-Białej – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w Bielsku-Białej-Obszarach. Należy do Dekanatu Bielsko-Biała I - Centrum diecezji bielsko-żywieckiej. Erygowana w 1991. Jest prowadzona przez księży diecezjalnych.
Bielsko-Biała, Świętego Jana Chrzciciela 32
Kościół Świętego Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej – rzymskokatolicki kościół parafialny w Bielsku-Białej, w województwie śląskim. Należy do dekanatu Bielsko-Biała I - Centrum diecezji bielsko-żywieckiej. Mieści się w dzielnicy Komorowice, przy ulicy św. Jana Chrzciciela.
Parafia pw. Świętej Małgorzaty w Bielsku-Białej – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w Bielsku-Białej, w dzielnicy Kamienica. Należy do Dekanatu Bielsko-Biała II - Stare Bielsko diecezji bielsko-żywieckiej. Erygowana w 1903. Jest prowadzona przez księży diecezjalnych.
Bielsko-Biała, Romualda Traugutta 13
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa – kościół katolicki w Bielsku-Białej, znajdujący się na Dolnym Przedmieściu, przy ul. Traugutta. Jest kościołem parafialnym (parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa) i należy do diecezji bielsko-żywieckiej (Dekanat Bielsko-Biała I - Centrum).
Bielsko-Biała, Cypriana Kamila Norwida 19
Parafia pw. Świętego Brata Alberta w Bielsku-Białej – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w Bielsku-Białej. Należy do Dekanatu Bielsko-Biała I - Centrum diecezji bielsko-żywieckiej. Jest prowadzona przez księży diecezjalnych.
Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Swiata w Bielsku-Białej – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w Bielsku-Białej, w Mikuszowicach Śląskich. Należy do Dekanatu Bielsko-Biała II - Stare Bielsko diecezji bielsko-żywieckiej. Erygowana w 1958. Jest prowadzona przez księży Salwatorianów.
Bielsko-Biała, Księdza Stanisława Brzóski 3
Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Bielsku-Białej – rzymskokatolicki kościół parafialny w Bielsku-Białej, w województwie śląskim. Należy do dekanatu Bielsko-Biała III - Wschód diecezji bielsko-żywieckiej. Mieści się w dzielnicy Lipnik, przy ulicy księdza Stanisława Brzóski.
Zbór Kościoła Zielonoświątkowego Filadelfia w Bielsku-Białej – zbór Kościoła Zielonoświątkowego znajdujący się w Bielsku-Białej. Należy do okręgu południowego Kościoła, dekanatu bielskiego. Liczy około 500 wiernych.

Strony