Częstochowa - Kościoły

Strony

Częstochowa, Krakowska 15/17
Bazylika archikatedralna Świętej Rodziny w Częstochowie – neogotycka, trójnawowa świątynia rzymskokatolicka znajdująca się w Częstochowie przy ulicy Krakowskiej.
Bazylika jasnogórska, Bazylika Znalezienia Krzyża Świętego i Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – bazylika będąca główną częścią zespołu klasztornego na Jasnej Górze w Częstochowie. Usytuowana jest pomiędzy kruchtą prowadzącą do kaplicy św. Antoniego z Padwy, a dziedzińcem głównym klasztoru.
Częstochowa, Plac Władysława Biegańskiego 44
Kościół św. Jakuba w Częstochowie to kościół w częstochowskim śródmieściu. Znajduje się przy Placu Władysława Biegańskiego.
Kościół św. Zygmunta w Częstochowie − zabytkowy kościół w częstochowskim Starym Mieście, przy pl. Ignacego Daszyńskiego.
Kościół Ewangelicko-Augsburski Wniebowstąpienia Pańskiego w Częstochowie – kościół parafii Ewangelicko-Augsburskiej. Mieści się przy skrzyżowaniu ulicy Śląskiej z ulicą Mikołaja Kopernika.
Częstochowa, Świętego Rocha 79a
Kościół Świętego Rocha i Świętego Sebastiana w Częstochowie – kościół rektoralny znajdujący się w Częstochowie, przy ulicy świętego Rocha.
Częstochowa, Aleja Najświętszej Maryi Panny 56a
Kościół Najświętszego Imienia Maryi w Częstochowie – kościół rektoralny znajdujący się w Częstochowie, przy Alei Najświętszej Maryi Panny 56.
Kościół parafialny pw. św. Urszuli Ledóchowskiej – kościół parafialny pod wezwaniem św. Urszuli Ledóchowskiej w Częstochowie, w dzielnicy Wrzosowiak.
Częstochowa, Św. Barbary 51
Kościół św. Barbary i św. Andrzeja Apostoła w Częstochowie, znany bardziej jako Kościół św. Barbary – zabytkowy, rzymskokatolicki kościół parafiany znajdujący się u zbiegu ulic św. Barbary i św. Augustyna, ok. 1 km na południe do Jasnej Góry.
Parafia Świętego Brata Alberta Chmielowskiego w Częstochowie – rzymskokatolicka parafia, położona w dekanacie Częstochowa - Podwyższenia Krzyża Świętego, archidiecezji częstochowskiej w Polsce, erygowana w 1997.
Katedra Matki Bożej Królowej Apostołów w Częstochowie – katedra diecezji krakowsko-częstochowskiej (również świątynia parafialna w dekanacie śląskim) Kościoła Polskokatolickiego w RP, położona przy ul. Jasnogórskiej 6.
Częstochowa, Raków, Stefana Okrzei 41
Kościół św. Józefa Rzemieślnika w Częstochowie − kościół znajdujący się w częstochowskiej dzielnicy Raków, przy ul. Stefana Okrzei.
Cerkiew pod wezwaniem Częstochowskiej Ikony Matki Bożej w Częstochowie – nowoczesna prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Kraków diecezji łódzko-poznańskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Cerkiew mieści się przy skrzyżowaniu ulicy Mikołaja Kopernika z ul. Śląską.
Parafia Nawrócenia Świętego Pawła w Częstochowie – rzymskokatolicka parafia, położona w dekanacie Częstochowa - Najświętszej Maryi Panny Jasnogórskiej, archidiecezji częstochowskiej w Polsce, erygowana w 1988.
Częstochowa, Generała Władysława Sikorskiego 85
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Częstochowie – rzymskokatolicka parafia w Częstochowie położona w dekanacie Częstochowa - Podwyższenia Krzyża Świętego w archidiecezji częstochowskiej.
Częstochowa, Rynek Wieluński 29
Kościół Pana Jezusa Konającego w Częstochowie – kościół filialny parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Częstochowie, usytuowany przy północnej pierzei Rynku Wieluńskiego, pod numerem 29, który do 1826 roku był centralnym miejscem miasta Częstochówki (Nowej Częstochowy).
Częstochowa, Bohaterów Katynia 40/42
Parafia Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Częstochowie – rzymskokatolicka parafia, położona w dekanacie Częstochowa - św. Antoniego z Padwy, archidiecezji częstochowskiej w Polsce, erygowana w 1980.
Parafia Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus w Częstochowie – rzymskokatolicka parafia, położona w dekanacie Częstochowa - Najświętszej Maryi Panny Jasnogórskiej, archidiecezji częstochowskiej w Polsce, erygowana w 1957. Mieści się przy ulicy Gościnnej.
Kościół Przemienienia Pańskiego w Częstochowie – kościół parafialny pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego w Częstochowie, w dzielnicy Gnaszyn-Kawodrza.
Częstochowa, Brzeźnicka 59
Parafia Świętego Wojciecha w Częstochowie – rzymskokatolicka parafia, położona w dekanacie Częstochowa - św. Wojciecha, archidiecezji częstochowskiej w Polsce, erygowana w 1969. W parafii rezyduje ks. infułat Józef Słomian, budowniczy kościoła i pierwszy proboszcz "Tysiąclecia".

Strony