Sosnowiec - Kościoły

Strony

Bazylika katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu – kościół eklektyczny zbudowany w 1899, na planie krzyża łacińskiego, typu bazylikowego. Od 25 marca 1992 katedra diecezji sosnowieckiej.
Kościół pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sosnowcu − został wybudowany w 1862 roku z datków kolejarzy i mieszkańców Sosnowca oraz Pogoni. Jest to budowla jednonawowa, o sześciu ostrołukowych i dwóch oknach z witrażami.
Sosnowiec, Niwka, Orląt Lwowskich
Kościół św. Jana Chrzciciela w Sosnowcu – kościół znajdujący się w Sosnowcu - Niwce, na skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego i Orląt Lwowskich.
Sosnowiec, Zagórze, Księdza Jerzego Popiełuszki 44
Katolicki kościół św. Joachima – wzniesiony w latach 1848-1852. Usytuowany w dzielnicy Sosnowca, Zagórze w pobliżu wzgórza na którym znajdowały się posiadłości rodu Mieroszewskich.
Sosnowiec, Zagórze, Aleja Księdza Franciszka Blachnickiego 9
Parafia Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej w Sosnowcu – rzymskokatolicka parafia, położona w dekanacie sosnowieckim - św. Jadwigi Śląskiej, diecezji sosnowieckiej, metropolii częstochowskiej w Polsce, erygowana w 1983 roku.
Kościół pw. św. Barbary w Sosnowcu powstał w latach 1906 - 1907, zbudowany w stylu neogotyckim o 3 nawach wewnątrz, 32 m długości, 14 m szerokości i 14 m wysokości, z jedną wieżą o wysokości 26m.
Sosnowiec, Pogoń, Żeromskiego 1
Kościół ewangelicki pw. św. Jana w Sosnowcu − kościół parafialny Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Sosnowcu, zlokalizowany przy ul. Stefana Żeromskiego 1.
Parafia Miłosierdzia Bożego w Sosnowcu - rzymskokatolicka parafia, położona w dekanacie sosnowieckim - Wniebowzięcia NMP, diecezji sosnowieckiej, metropolii częstochowskiej w Polsce, erygowana w 1985 roku.
Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Sosnowcu – rzymskokatolicki kościół parafialny w Sosnowcu. Należy do dekanatu sosnowieckiego - św. Barbary. Mieści się przy ulicy Skautów, w dzielnicy Sielec.
Sosnowiec, Dańdówka, Generała Władysława Andersa 93
Parafia Świętego Jacka w Sosnowcu - rzymskokatolicka parafia, położona w dekanacie sosnowieckim - św. Barbary, diecezji sosnowieckiej, metropolii częstochowskiej w Polsce, erygowana w 1957 roku.
Sosnowiec, Jana Kilińskiego 39
Cerkiew pod wezwaniem Świętych Wiery, Nadziei, Luby i Matki Ich Zofii (Świętych Wiary, Nadziei i Miłości) w Sosnowcu – jedyna istniejąca z trzech sosnowieckich cerkwi prawosławnych.
Kościół Świętego Tomasza Apostoła w Sosnowcu – rzymskokatolicki kościół parafialny w Sosnowcu. Należy do dekanatu św. Tomasza Apostoła. Mieści się przy ulicy Orlej, w dzielnicy Pogoń.
Sosnowiec, Józefa Ignacego Kraszewskiego 25
Parafia Chrystusa Króla w Sosnowcu – rzymskokatolicka parafia, położona w dekanacie sosnowieckim - Chrystusa Króla, diecezji sosnowieckiej, metropolii częstochowskiej w Polsce, erygowana w 1957 roku.
Kościół Chrystusowy w Sosnowcu – zbór Kościoła Chrystusowego w RP działający w Sosnowcu. Pełniącym obowiązki pastora zboru jest Daniel Masarczyk.
Parafia Matki Boskiej Różańcowej w Sosnowcu – mariawicka parafia diecezji śląsko-łódzkiej Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w RP. Siedziba parafii oraz kościół parafialny znajduje się w Sosnowcu w województwie śląskim. Proboszczem parafii jest kapłan Henryk Maria Antoni Staroszyński.
Sosnowiec, Krasińskiego 31
Parafia Podwyższenia Świętego Krzyża w Sosnowcu - rzymskokatolicka parafia, położona w dekanacie sosnowieckim - św. Jadwigi Śląskiej, diecezji sosnowieckiej, metropolii częstochowskiej w Polsce, erygowana w 1957 roku.
Sosnowiec, Księdza Piotra Ściegiennego 19
Parafia Matki Bożej Bolesnej w Sosnowcu – parafia Kościoła Polskokatolickiego w RP, położona w dekanacie śląskim diecezji krakowsko-częstochowskiej. Do parafii należą polskokatolicy z całego terenu Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego (około 200 osób). Msze św.
Parafia Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana w Sosnowcu – rzymskokatolicka parafia, położona w dekanacie sosnowieckim – św. Jadwigi Śląskiej, diecezji sosnowieckiej, metropolii częstochowskiej w Polsce, erygowana w 1989 roku.
Sosnowiec, Bora-Komorowskiego 2
Parafia Świętego Floriana w Sosnowcu - rzymskokatolicka parafia, położona w dekanacie sosnowieckim - św. Jadwigi Śląskiej, diecezji sosnowieckiej, metropolii częstochowskiej w Polsce, erygowana w 1982 roku.
Sosnowiec, Starzyńskiego 74
Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Sosnowcu – rzymskokatolicka parafia, położona w dekanacie sosnowieckim - Chrystusa Króla, diecezji sosnowieckiej, metropolii częstochowskiej w Polsce, erygowana w 1957 roku. Mieści się w dzielnicy Ostrowy Górnicze.

Strony