Zabrze - Miejsce kultu

Kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Zabrzu-Biskupicach, zlokalizowany przy ul. Bytomskiej 37, wzniesiony w latach 1853-1957, konsekrowany 11 listopada 1863 r. Obiekt w stylu neogotyckim, murowany z cegły, na planie krzyża łacińskiego. Prezbiterium zamknięte trójboczną absydą.
Zabrze, Wolności 196
Kościół pw. św. Andrzeja Apostoła w Zabrzu zlokalizowany przy ul. Wolności 196. Wzniesiony w latach 1865–1868 według projektu budowniczego Assmanna (konsekrowany 6 maja 1868 roku) w stylu neoromańskim. W latach 1895-1896 powiększony o nawę boczną. Odnawiany w 1948 i latach 1964-1965.
Zabrze, Rokitnica, Kardynała Stefana Wyszyńskiego 14
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zabrzu - zabytkowy kościół położony w Zabrzu-Rokitnicy przy ulicy Kardynała Stefana Wyszyńskiego 14.
Zabrze, Wolności 446
Kościół pw. św. Franciszka w Zabrzu zlokalizowany przy ul. Wolności 446. Wzniesiony w latach 1884–1885, prawdopodobnie według projektu Paula Jakischa w stylu neogotyckim. Konsekrowany 6 maja 1886 roku przez kardynała Jerzego Koppa. Odnawiany w roku 1948.
Kościół św. Jadwigi w Zabrzu – drewniany kościół zlokalizowany przy ul. Wolności 504 w Zabrzu. Kościół znajduje się na Szlaku Architektury Drewnianej województwa śląskiego.
Zabrze, pl. Ks. Pieruszki
Kościół św. Anny w Zabrzu wzniesiony w latach 1897-1900 (konsekrowany 10 października 1900 r.). Zaprojektowany w stylu neoromańskim z elementami neogotyku przez radcę budowlanego Blau'a z Bytomia oraz architekta Stahl'a. W 1945 roku uszkodzony.
Zabrze, Franklina Roosevelta 102
Kościół Świętego Józefa – polski rzymskokatolicki kościół parafialny, znajdujący się przy ulicy ul. Roosevelta w Zabrzu, należący do dekanatu zabrzańskiego w diecezji gliwickiej, metropolii katowickiej.
Zabrze, Helenka, Doktora Henryka Jordana 84
Parafia Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Zabrzu-Helence – parafia metropolii katowickiej, diecezji gliwickiej, dekanatu bytomskiego Kościoła katolickiego obrządku łacińskiego. Powstała w 1982.
Zabrze, Pawłów, Sikorskiego 67b
Kościół świętego Pawła Apostoła w Zabrzu – jeden z zabytkowych kościołów w Zabrzu, w województwie śląskim. Mieści się w dzielnicy Pawłów, przy ulicy Sikorskiego. Należy do dekanatu Kochłowice.
Kościół ewangelicko-augsburski Pokoju w Zabrzu – kościół parafii ewangelicko-augsburskiej w Zabrzu. Mieści się przy ulicy Marcina Lutra, w Zabrzu, w województwie śląskim.
Zabrze, Bytomska 111a
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zabrzu – jeden z zabytkowych kościołów w Zabrzu, w województwie śląskim. Mieści się w dzielnicy Biskupice, przy ulicy Bytomskiej. Należy do dekanatu Zabrze-Mikulczyce.
Zabrze, Brygadzistów
Kościół ewangelicko-augsburski w Zabrzu-Mikulczycach – kościół filialny parafii ewangelicko-augsburskiej w Zabrzu. Mieści się przy ulicy Brygadzistów, w Zabrzu, w dzielnicy Mikulczyce, w województwie śląskim.
Kościół Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny – polski rzymskokatolicki kościół parafialny, położony przy ulicy Franciszkańskiej 1 w Zabrzu, należący do dekanatu Zabrze-Mikulczyce w diecezji gliwickiej, metropolii katowickiej.
Zabrze, Mariacka 1
Kościół św. Wawrzyńca w Zabrzu — rzymskokatolicki kościół parafialny mieszczący się przy ulicy Mariackiej 1 w Zabrzu-Mikulczycach, należący do dekanatu Zabrze-Mikulczyce w diecezji gliwickiej, metropolii katowickiej.