Powiat tarnogórski - Miejsce kultu

Strony

Radzionków, Świętego Wojciecha 48
Telefon: 032 286-63-55
Kościół parafialny pw. św. Wojciecha w Radzionkowie - neogotycka budowla wzniesiona w latach 1872-1875 wg projektu Heinricha Herzoga.
Kościół ewangelicki Zbawiciela w Tarnowskich Górach – zabytkowy kościół parafialny Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Tarnowskich Górach. Budowla wznosi się przy tarnogórskim rynku (nr 12).
Radzionków, Rojca, Jana Kużaja 52
Parafia Wniebowzięcia NMP w Rojcy, parafia rzymskokatolicka w dekanacie piekarskim, archidiecezja katowicka
Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zbrosławicach należy do diecezji gliwickiej (dekanat Pyskowice).
Neogotycki kościół pw. Narodzenia NMP z 1842 roku
Kościół św. Anny w Tarnowskich Górach - świątynia w Tarnowskich Górach w dekanacie Tarnowskie Góry .
Parafia Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach-Osadzie Jana - należy do diecezji gliwickiej (dekanat Tarnowskie Góry). Do parafii należy kościół Matki Bożej Uzdrowienie Chorych i kościół filialny św. Jana Chrzciciela.
Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach – rzymskokatolicki kościół parafialny mieszczący się w Tarnowskich Górach przy ulicy Gliwickiej.
Łubie, 1-go Maja 12
Kościół Narodzenia NMP w Kopienicy-Łubiu jest położony na Górnym Śląsku w diecezji gliwickiej.
Tarnowskie Góry, Stare Tarnowice, Mieczysława Niedziałkowskiego
Stary kościół Świętego Marcina w Tarnowskich Górach-Starych Tarnowicach – jeden z zabytkowych kościołów w Tarnowskich Górach, w województwie śląskim. Należy do dekanatu Stare Tarnowice diecezji gliwickiej. Mieści się przy ulicy Niedziałkowskiego, w dzielnicy Stare Tarnowice.
Parafia Świętej Katarzyny w Tarnowskich Górach-Lasowicach - należy do diecezji gliwickiej (dekanat Tarnowskie Góry).
Parafia Przemienienia Pańskiego w Tarnowskich Górach-Bobrownikach Śląskich - należy do dekanatu Stare Tarnowice w diecezji gliwickiej.
Kościół św. Jerzego oraz Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – zabytkowy kościół katolicki znajdujący się w Miasteczku Śląskim w powiecie tarnogórskim w województwie śląskim. Jest kościołem filialnym w dekanacie żyglińskim w diecezji gliwickiej.
Tworóg, Kościelna 2
Parafia Świętego Antoniego w Tworogu należy do diecezji gliwickiej (dekanat Toszek).
Kościół św. Michała Archanioła w Księżym Lesie – zabytkowy kościół katolicki znajdujący się w Księżym Lesie w powiecie tarnogórskim w województwie śląskim. Jest kościołem filialnym w parafii Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Zbrosławicach Kamieńcu w dekanacie Pyskowice w diecezji gliwickiej.
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Miasteczku Śląskim – rzymskokatolicki kościół parafialny w Miasteczku Śląskim, w powiecie tarnogórskim, w województwie śląskim. Należy do dekanatu Żyglin diecezji gliwickiej.
Tarnowskie Góry, Stare Tarnowice, Mieczysława Niedziałkowskiego 2
Parafia Świętego Marcina Biskupa i Wyznawcy w Tarnowskich Górach-Starych Tarnowicach - należy do diecezji gliwickiej (dekanat Stare Tarnowice).
Miedary, Główna 1
Parafia Świętego Floriana w Miedarach należy do diecezji gliwickiej (dekanat Pyskowice). Prowadzą ją klaretyni.

Strony