Tarnowskie Góry

0

Tarnowskie Góry (śl.: Tarnowske Gůry, niem.: Tarnowitz, czes.: Tarnovice, łac.: Montes Tarnovicenses) - miasto powiatowe na Górnym Śląsku, w województwie śląskim, położone na północnym krańcu metropolii śląskiej.

Warto zobaczyć

Zamek w Starych Tarnowicach − zabytkowy obiekt w Starych Tarnowicach, dzielnicy Tarnowskich Gór.
Tarnowskie Góry, Powstańców Warszawskich 83
Pałac w Rybnej (nazywany również pałacem Warkoczów) – pałac znajdujący się w Rybnej, dzielnicy Tarnowskich Gór.
Kościół ewangelicki Zbawiciela w Tarnowskich Górach – zabytkowy kościół parafialny Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Tarnowskich Górach. Budowla wznosi się przy tarnogórskim rynku (nr 12).
Zabytkowa Kopalnia Rud Srebronośnych – w Tarnowskich Górach to podziemna trasa turystyczna umożliwiająca zwiedzanie podziemi dawnej kopalni kruszców srebronośnych, założonej w triasowych dolomitach i wapieniach. Od 2004 pomnik historii.
Ratusz w Tarnowskich Górach – górujący nad rynkiem w Tarnowskich Górach zabytkowy obiekt architektoniczny.
Parafia Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach-Osadzie Jana - należy do diecezji gliwickiej (dekanat Tarnowskie Góry). Do parafii należy kościół Matki Bożej Uzdrowienie Chorych i kościół filialny św. Jana Chrzciciela.
Kościół św. Anny w Tarnowskich Górach - świątynia w Tarnowskich Górach w dekanacie Tarnowskie Góry .
Tarnowskie Góry, Górnicza 7
Dworek Goethego − dworek znajdujący się w Tarnowskich Górach przy ul. Górniczej 7, zbudowany w XVIII wieku jako rezydencja szlachecka.
Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach – rzymskokatolicki kościół parafialny mieszczący się w Tarnowskich Górach przy ulicy Gliwickiej.
Tarnowskie Góry, Stare Tarnowice, Mieczysława Niedziałkowskiego
Stary kościół Świętego Marcina w Tarnowskich Górach-Starych Tarnowicach – jeden z zabytkowych kościołów w Tarnowskich Górach, w województwie śląskim. Należy do dekanatu Stare Tarnowice diecezji gliwickiej. Mieści się przy ulicy Niedziałkowskiego, w dzielnicy Stare Tarnowice.