Tarnowskie Góry - Religia

Kościół ewangelicki Zbawiciela w Tarnowskich Górach – zabytkowy kościół parafialny Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Tarnowskich Górach. Budowla wznosi się przy tarnogórskim rynku (nr 12).
Kościół św. Anny w Tarnowskich Górach - świątynia w Tarnowskich Górach w dekanacie Tarnowskie Góry .
Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach – rzymskokatolicki kościół parafialny mieszczący się w Tarnowskich Górach przy ulicy Gliwickiej.
Tarnowskie Góry, Stare Tarnowice, Mieczysława Niedziałkowskiego
Stary kościół Świętego Marcina w Tarnowskich Górach-Starych Tarnowicach – jeden z zabytkowych kościołów w Tarnowskich Górach, w województwie śląskim. Należy do dekanatu Stare Tarnowice diecezji gliwickiej. Mieści się przy ulicy Niedziałkowskiego, w dzielnicy Stare Tarnowice.
Parafia Świętej Katarzyny w Tarnowskich Górach-Lasowicach - należy do diecezji gliwickiej (dekanat Tarnowskie Góry).
Parafia Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach-Osadzie Jana - należy do diecezji gliwickiej (dekanat Tarnowskie Góry). Do parafii należy kościół Matki Bożej Uzdrowienie Chorych i kościół filialny św. Jana Chrzciciela.
Parafia Przemienienia Pańskiego w Tarnowskich Górach-Bobrownikach Śląskich - należy do dekanatu Stare Tarnowice w diecezji gliwickiej.
Tarnowskie Góry, Stare Tarnowice, Mieczysława Niedziałkowskiego 2
Parafia Świętego Marcina Biskupa i Wyznawcy w Tarnowskich Górach-Starych Tarnowicach - należy do diecezji gliwickiej (dekanat Stare Tarnowice).
Tarnowskie Góry, Teofila Królika / Szymały
Synagoga w Tarnowskich Górach – nieistniejąca synagoga, która znajdowała się w Tarnowskich Górach przy skrzyżowaniu ulic Teofila Królika i Szymały.
Parafia Matki Boskiej Królowej Wszechświata w Tarnowskich Górach-Pniowcu − należy do diecezji gliwickiej (dekanat Stare Tarnowice).
Kościół Świętego Mikołaja w Tarnowskich Górach-Reptach Śląskich – rzymskokatolicki kościół parafialny w Tarnowskich Górach, w województwie śląskim. Mieści się przy ulicy Witosa, w dzielnicy Repty Śląskie. Należy do dekanatu Stare Tarnowice diecezji gliwickiej.
Dzwonnica Gwarków – pochodzący z XVI wieku zabytkowy obiekt w Tarnowskich Górach. Do 1955 służyła kopalni "Blachówka" w Bobrownikach Śląskich. Przeniesiona została na Plac Gwarków. Dzwonnica wykonana jest z drewna, stoi na podmurowaniu z kamienia wapiennego, gdzie kiedyś znajdował się zbór gwarków.
Parafia Matki Boskiej Częstochowskiej w Tarnowskich Górach-Sowicach – należy do diecezji gliwickiej (dekanat Tarnowskie Góry).
Cmentarz żydowski w Tarnowskich Górach – cmentarz znajdujący się przy ul. Gliwickiej 66 w dzielnicy Śródmieście-Centrum.
Tarnowskie Góry, Powstańców Śląskich 2
Parafia Matki Bożej Królowej Pokoju w Tarnowskich Górach – należy do diecezji gliwickiej (dekanat Tarnowskie Góry).
Parafia Matki Boskiej Piekarskiej-Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Tarnowskich Górach-Opatowicach – należy do diecezji gliwickiej (dekanat Tarnowskie Góry-Stare Tarnowice).
Parafia Świętego Józefa Robotnika w Tarnowskich Górach - należy do diecezji gliwickiej (dekanat Tarnowskie Góry).
Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa i Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowskich Górach-Strzybnicy – należy do diecezji gliwickiej (dekanat Tarnowskie Góry-Stare Tarnowice).