Powiat szczecinecki - Religia

Strony

Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – neogotycka świątynia znajdująca się w Szczecinku przy ulicy 3 Maja, zbudowana w latach 1905-1908 według projektu berlińskiego architekta O. Hossfelda, pod nadzorem inspektora budowlanego D.A. Schäfera jako kościół ewangelicki pw. Św.
Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wierzchowie została utworzona w 1951 roku. Należy do dekanatu Bobolice diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Kościół parafialny został zbudowany w XVIII wieku, poświęcony w 1946 roku. Mieści się pod numerem 42.
Cerkiew Przemienienia Pańskiego w Bielicy – cerkiew greckokatolicka w Bielicy, w województwie zachodniopomorskim. Jest to świątynia mieszcząca się w budynku dawnej szkoły z początku XX wieku (poświęcona 2004).
Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Jeleninie – została utworzona 8 grudnia 1975. Należy do dekanatu Szczecinek diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Kościół parafialny został zbudowany w 1887 roku w stylu neogotyckim, poświęcony w 1945. Mieści się pod numerem 33.
Cerkiew pod wezwaniem Świętej Trójcy w Szczecinku – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Koszalin diecezji wrocławsko-szczecińskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Parafia św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Mieszałkach - parafia erygowana w 1957 roku. Należy do dekanatu Barwice w Diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej
Kościół parafialny w Grzmiącej - kościół wybudowany w 1600 roku, przebudowany w 1768 roku, restaurowany w XIX wieku. Do 1945 roku kościół był świątynią protestancką. Po 1945 roku otrzymał nowe powołanie i przeszedł pod zarząd parafii rzymskokatolickiej.
Biały Bór, Księdza Bazylego Hrynyka 4
Cerkiew Narodzenia Przenajświętszej Bogarodzicy w Białym Borze (w województwie zachodniopomorskim) – cerkiew greckokatolicka, przy ulicy księdza Bazylego Hrynyka.
Barwice, Plac Wolności 8
Kościół Świętego Stefana w Barwicach – rzymskokatolicki kościół parafialny w Barwicach, w powiecie szczecineckim, w województwie zachodniopomorskim. Mieści się przy Placu Wolności. Należy do dekanatu Barwice.
Szczecinek, Świętej Rozalii 1
Parafia Świętej Rozalii w Szczecinku została utworzona w 1983. Należy do dekanatu Szczecinek diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Obsługiwana przez księży diecezjalnych. Kościół parafialny wybudowany w latach 1988-2005. Mieści się przy ulicy Świętej Rozalii.
Borne Sulinowo, Aleja Niepodległości 13
Parafia Świętego Brata Alberta w Bornem Sulinowie została utworzona w 1993 roku. Należy do dekanatu Szczecinek diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Kościół parafialny został zbudowany w 1976 jako kino, przebudowany w 1997. Mieści się przy Alei Niepodległości.
Cerkiew Świętego Michała Archanioła w Szczecinku – greckokatolicka cerkiew parafialna. Mieści się przy ulicy Karlińskiej.
Kościół Świętego Ducha w Szczecinku - świątynia wybudowana w 1923 w stylu neoromańskim według projektu inż. K. Kuhna staraniem katolików, nazywany Polskim Kościołem. 20 grudnia 1923 roku kościół konsekrował kardynał Adolf Bertram z Wrocławia. Do 1945 jedyny kościół katolicki w mieście.
Parafia św. Piotra i Pawław w Piławie została utworzona 1 czerwca 1984. Należy do dekanatu Barwice diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Kościół parafialny został zbudowany w 1866 roku w stylu neogotyckim, poświęcony 2 października 1945. Mieści się pod numerem 21a.

Strony