Powiat kołobrzeski - Religia

Strony

Konkatedra Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Kołobrzegu – kościół farny w Kołobrzegu. Świątynia rzymskokatolicka wybudowana w XIV w stylu gotyckim, halowa, pięcionawowa. Od 1972 konkatedra diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.
Kołobrzeg, Katedralna 35
Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Kołobrzegu (pot. Kościół nad rzeką) - kościół rektorski w Kołobrzegu
Ustronie Morskie, Bolesława Chrobrego 12
Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Ustroniu Morskim – parafia obejmująca gminę Ustronie Morskie oraz sąsiednie gminy (kościół filialny m.in. w Rusowie). Neogotycki kościół parafialny znajduje się w miejscowości Ustronie Morskie.
Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Gorawinie została utworzona 15 września 1981 roku. Należy do dekanatu Gościno diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.
Dygowo, pl. Wolności 4
Kościół Wniebowstąpienia Pańskiego - neogotycki, zabytkowykościół parafialny w Dygowie.
Kościół Świętego Andrzeja Boboli w Gościnie – rzymskokatolicki kościół parafialny w Gościnie, w powiecie kołobrzeskim, w województwie zachodniopomorskim. Należy do dekanatu Gościno. Mieści się przy ulicy Kościelnej, w południowej części miasta, na wzgórzu.
Parafia Świętego Jana Chrzciciela w Sarbi została utworzona w 1951 roku. Należy do dekanatu Kołobrzeg diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Kościół parafialny został zbudowany w XVI wieku w stylu gotyckim, poświęcony 1945. Duszpasterstwo w parafii prowadzą księża Chrystusowcy (TChr.).
Kościół pw. Przemienienia Pańskiego we Wrzosowie – zabytkowy kościół we wsi Wrzosowo w województwie zachodniopomorskim.
Cerkiew Opieki Matki Bożej w Kołobrzegu – cerkiew greckokatolicka w Kołobrzegu, w województwie zachodniopomorskim. Jest to nowoczesna świątynia wybudowana w latach 1994-1996 i poświęcona 25 maja 1996 roku. Mieści się przy ulicy Szpitalnej 1.
Kołobrzeg, Portowa 20
Telefon: 94 35 480 69
Kościół św. Marcina w Kołobrzegu – kościół parafii rzymskokatolickiej św. Marcina w Kołobrzegu
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny znajdujący się w Czerninie jest budowlą gotycką zbudowaną na przełomie XIV i XV wieku. Częściowo rozbudowany został w XVII-XIX wieku. Wyposażenie kościoła stanowią cenne zabytki ruchome.
Kościół św. Kazimierza w Trzyniku – zabytkowy kościół w z I poł. XIX w. zlokalizowany Trzyniku. Jest kościołem filialnym parafii św. Stanisława Kostki w Siemyślu.
Budzistowo, Kołobrzeska 20
Kościół św. Jana Chrzciciela w Budzistowie – świątynia gotycka z 1222 roku, jednonawowa o wymiarach 8×5 m. Kościół został ponownie poświęcony w 1980 roku.
Kołobrzeg, Kostrzewno, Jedności Narodowej 68
Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Kołobrzegu - modernistyczny kościół parafii rzymskokatolickiej Świętego Krzyża w Kołobrzegu.
Kołobrzeg, Jedności Narodowej 62
Kościół Chrystusowy w Kołobrzegu – budynek kościelny w Kołobrzegu należący do zboru Kościoła Chrystusowego w RP.
Rymań, Koszalińska 8
Parafia Świętego Szczepana w Rymaniu została utworzona w 1968 roku. Należy do dekanatu Świdwin diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Kościół parafialny został zbudowany w 1933, poświęcony 1945. Mieści się przy ulicy Koszalińskiej.
Siemyśl, Kościelna 6
Parafia Świętego Stanisława Kostki w Siemyślu została utworzona w 1957 roku. Należy do dekanatu Gościno diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Kościół parafialny został zbudowany w 1866, poświęcony 1945. Mieści się przy ulicy Kościelnej.

Strony