Szczecin - Religia

Strony

Szczecin, Śródmieście, Świętego Jakuba 5
Telefon: (091) 4-330-595
Bazylika archikatedralna świętego Jakuba – najważniejszy kościół miasta Szczecina. Zlokalizowany na Starym Mieście, ul. Kard. Wyszyńskiego 19. Drugi po Bazylice licheńskiej pod względem wysokości istniejący kościół w Polsce.
Szczecin, Bogurodzicy 3
Bazylika św. Jana Chrzciciela w Szczecinie – neogotycki kościół halowy na planie krzyża łacińskiego w centrum Szczecina, u zbiegu ulic Bogurodzicy i Kaszubskiej.
Szczecin, Plac Świętych Piotra i Pawła 1
Kościół św. Piotra i św. Pawła w Szczecinie – niewielki gotycki ceglany kościół salowy. Kościół ten znajduje się na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego. Obecnie świątynia parafialna Kościoła Polskokatolickiego.
Szczecin, Plac Zwycięstwa 3
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie – modernistyczny kościół o konstrukcji żelbetowej, z elementami neobaroku i neoromanizmu. Znajduje się przy pl. Zwycięstwa w Szczecinie.
Szczecin, Przyjaciół Żołnierza 45
Kościół Miłosierdzia Bożego – znajduje się w Szczecinie na osiedlu Książąt Pomorskich (górne Niebuszewo w dzielnicy Północ).
Szczecin, Osiedle Słoneczne
Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej – świątynia katolicka na Osiedlu Słonecznym w Szczecinie, zbudowana w latach 1987-1988 według projektu Adama Szymskiego i Mariana Rozwarskiego jako wotum za uratowanie życia Jana Pawła II.
Szczecin, Dąbie, Plac Kościelny 4
Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP w Szczecinie Dąbiu to najstarszy kościół dawnego miasta Dąbie, włączonego dziś w obręb metropolii szczecińskiej. Początkowo nosił, podobnie jak obecna archikatedra szczecińska, wezwanie św. Jakuba. Wzmianki o kościele w mieście Dąbiu pochodzą z początków XIV wieku.
Szczecin, Królowej Korony Polskiej 28
Kościół św. Rodziny w Szczecinie – modernistyczny wybudowany pierwotnie dla parafii ewangelickiej. Nosił wówczas wezwanie św. Krzyża (Kreuzkirche). Obiekt mieści się przy obecnej ulicy Królowej Korony Polskiej 28 w Szczecinie.
Szczecin, Włościańska 67/79
Kościół św. Maksymiliana Marii Kolbego w Szczecinie – kościół parafii rzymsko-katolickiej w Szczecinie Pomorzanach
Cmentarz Centralny w Szczecinie (do 1945 niem. Hauptfriedhof) – największy cmentarz w Polsce, trzeci co do wielkości w Europie i jeden z największych na świecie.
Szczecin, Zygmunta Starego
Telefon: +48914345008
Cerkiew pod wezwaniem św. Mikołaja w Szczecinie – prawosławna cerkiew konkatedralna oraz parafialna. Należy do dekanatu Szczecin diecezji wrocławsko-szczecińskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Świątynia mieści się przy ulicy Zygmunta Starego.
Szczecin, Podjuchy, Niklowa 1
Parafia pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Szczecinie – jedna z parafii rzymskokatolickich w Szczecinie, należąca do archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej (Dekanat Szczecin-Słoneczne). Została erygowana w 1945. Mieści się przy ulicy Niklowej.
Szczecin, Franciszkańska 9
Kościół św. Jana Ewangelisty w Szczecinie – gotycki, nieorientowany kościół pofranciszkański przy ul. Św. Ducha 9 w Szczecinie. Jest jedynym zachowanym obiektem dawnego gotyckiego, franciszkańskiego kompleksu klasztornego. Kościół znajduje się na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego.
Szczecin, Adama Mickiewicza 43
Cerkiew Opieki Matki Bożej w Szczecinie – cerkiew greckokatolicka w Szczecinie. Jest to nowoczesna świątynia powstała w latach 2000-2002, w wyniku generalnego remontu jednego z budynków dawnego Zakładu opiekuńczego "Bethanien". Wewnątrz znajduje się współczesny ikonostas.
Szczecin, Świętego Floriana
Kościół Świętej Trójcy w Szczecinie – jest budowlą neogotycką zaprojektowaną przez szczecińskiego architekta Wilhelma Meyera-Schwartau.
Kościół Matki Bożej Bolesnej w Szczecinie jest niewielkim, ceglanym neogotyckim kościółkiem z drewnianą wieżą, na północnej dzielnicy Osów. Powstał na miejscu starego średniowiecznego kościoła, który został tu zbudowany ok. 1283 dla zakupionej w 1277 przez szczecińskiego księcia Barnima I wsi Osów.
Szczecin, Pomorzany, Połabska 1
Kościół św. Józefa Oblubieńca NMP w Szczecinie – niewielki, neogotycki kościół w dzielnicy Szczecina Pomorzany.
Szczecin, Turzyn, Pocztowa 21
Kościół św. Andrzeja Boboli w Szczecinie – modernistyczny kościół rzymskokatolicki w Szczecinie, w dzielnicy Turzyn, przy ul. Pocztowej.
Szczecin, Plac Zwycięstwa
Kościół św. Wojciecha w Szczecinie - neogotycki kościół halowy wybudowany w latach 1906-1909 według projektu architekta Jürgena Krögera. Pełni obecnie funkcję rzymskokatolickiego kościoła garnizonowego diecezji szczecińsko-kamieńskiej.
Szczecin, Juliusza Słowackiego 1
Kościół Najświętszego Zbawiciela (do 1945 niem. Heilandskirche) znajduje się w Szczecinie, na Niebuszewie-Bolinku przy ul. Słowackiego 1a.

Strony