Powiat koszaliński - Religia

Strony

Kościół Przemienienia Pańskiego w Mielnie - gotycki kościół z XV wieku, umiejscowiony w Mielnie. Świątynia jest kościołem parafialnym parafii Przemienienia Pańskiego w Mielnie, w dekanacie Mielno, w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.
Polanów, Sławieńska 1
Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego – rzymskokatolicki kościół parafialny mieszczący się przy w Polanowie, w powiecie koszalińskim, w województwie zachodniopomorskim. Należy do dekanatu Polanów diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.
Kościół Świętego Stanisława Kostki w Sianowie – rzymskokatolicki kościół parafialny w Sianowie, w powiecie koszalińskim, w województwie zachodniopomorskim. Należy do dekanatu Mielno diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.
Parafia Chrystusa Króla w Biesiekierzu została utworzona w 1960 roku. Należy do dekanatu Mielno diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Kościół parafialny został zbudowany w XIV wieku, poświęcony 1946. Mieści się pod numerem 53.
Bobolice, Pocztowa 17
Cerkiew pod wezwaniem Wszystkich Świętych w Bobolicach – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Koszalin diecezji wrocławsko-szczecińskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Świątynia zlokalizowana jest przy ulicy Pocztowej.
Kościół Świętej Trójcy w Dobrzycy - neogotycki, zabytkowykościół parafialny w Dobrzycy, w województwie zachodniopomorskim.
Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Żydowie – została utworzona 13 czerwca 1959. Należy do dekanatu Polanów diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Kościół parafialny został zbudowany w XVIII wieku jako obiekt salowy i szchulcowy, poświęcony 26 grudnia 1945.
Sarbinowo, Nadmorska 17
Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Sarbinowie – została utworzona w 1989 roku. Należy do dekanatu Mielno diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Kościół parafialny został wzniesiony w stylu neogotyckim w 1856 roku.
Kościół Chrystusa Króla – rzymskokatolicki kościół filialny w Wieliniu, należący do parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Polanowie, dekanatu Polanów w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.
Kościół Miłosierdzia Bożego – rzymskokatolicki kościół filialny w Rzeczycy Wielkiej (gmina Polanów), należący do parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Polanowie, dekanatu Polanów w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.
Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Siecieminie została utworzona 1 czerwca 1951. Należy do dekanatu Sławno diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Kościół parafialny został zbudowany w XIX wieku w stylu neogotyckim, poświęcony w 1946. Mieści się pod numerem 47.

Strony