Powiat świdwiński - Religia

Strony

Kościół Matki Boskiej Nieustającej Pomocy – gotyckikościół parafialny w Świdwinie, zbudowany w 1338 roku.
Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP w Połczynie-Zdroju – zabytkowa, neogotycka świątynia katolicka, zlokalizowana w centrum Połczyna Zdroju, w sąsiedztwie głównego deptaku – ulicy Grunwaldzkiej. Jest siedzibą parafii Niepokalanego Poczęcia NMP.
Parafia Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Redle została utworzona 25 stycznia 1974 roku. Należy do dekanatu Połczyn-Zdrój diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Kościół parafialny został zbudowany w 1859 roku, poświęcony w 1946 roku. Mieści się pod numerem 19.
Parafia Matki Bożej Różańcowej w Sławoborzu została utworzona w 1949 roku. Należy do dekanatu Świdwin diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Kościół parafialny został zbudowany w XIX wieku, poświęcony 1945. Mieści się przy ulicy Kolejowej.
Kościół Świętego Michała Archanioła w Świdwinie – rzymskokatolickikościół parafialny w Świdwinie, w województwie zachodniopomorskim. Należy do dekanatu Świdwin diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.
Parafia Matki Bożej Różańcowej została utworzona 28 czerwca 1956 roku. Należy do dekanatu Połczyn-Zdrój diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Kościół parafialny został zbudowany w 1876 roku, poświęcony w 1946 roku. Mieści się pod numerem 25.
Parafia św. Piotra i Pawła w Lekowie została utworzona w 1975 roku. Należy do dekanatu Świdwin diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Kościół parafialny został zbudowany w XVIII wieku, poświęcony 1947.

Strony