Powiat gryficki - Religia

Strony

Ruiny kościoła w Trzęsaczu – to pozostałość po wybudowanym na przełomie XIV i XV wieku gotyckim kościele pw. św. Mikołaja. Świątynia pierwotnie wzniesiona w odległości ok. 1,8-2 km od brzegu morza, pośrodku wsi, uległa zniszczeniu w wyniku procesów abrazyjnych.
Kościół Macierzyństwa Najświętszej Marii Panny w Trzebiatowie, Kościół Mariacki w Trzebiatowie (niem. Marienkirche) – kościół farny Trzebiatowa wybudowany w XIV wieku, halowy, w stylu gotyckim. Świątynia jest kościołem trzebiatowskiej parafii rzymskokatolickiej.
Gryfice, Niepodległości
Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gryficach (kościół Mariacki) (niem. St. Marienkirche) – kościół farny, jeden z obiektów sakralnych w mieście, zbudowany w okresie od przełomu XIII/XIV do końca XV w.
Brojce, Parkowa 6
Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa – parafia rzymskokatolicka w Brojcach w dekanacie Gryfice i archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej.
Gryfice, Nowy Świat 17
Cerkiew pod wezwaniem Zaśnięcia Przenajświętszej Bogurodzicy w Gryficach – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Szczecin diecezji wrocławsko-szczecińskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Świątynia znajduje się przy ulicy Nowy Świat 17.
Trzęsacz, Pałacowa 3
Kościół Miłosierdzia Bożego w Trzęsaczu – świątynia znajdująca się w miejscowości Trzęsacz, po południowej stronie drogi wojewódzkiej nr 102. Jest znacznie mniej znana od innego, starszego kościoła, którego ruiny znajdują się w tej miejscowości, tuż nad nadmorskim klifem.
Mrzeżyno, Nadmorska 7
Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Mrzeżynie – parafia w dekanacie Trzebiatów i archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej, która prócz samego Mrzeżyna obejmuje miejscowości: Roby z kościołem filialnym pw. Niepokalanego Serca NMP Rogowo, Msze św. sprawowane w sali kinowej
Kościół św. Jana w Trzebiatowie – neogotycki kościół luterański w Trzebiatowie z przełomu XIX i XX wieku. Forma architektoniczna kościoła przypomina zwykły, jednopiętrowy budynek mieszkalny ze stromym dachem.
Rewal, Dworcowa 2
Parafia pod wezwaniem Najświętszego Zbawiciela w Rewalu – parafia rzymskokatolicka w Rewalu, należąca do archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej i dekanatu Trzebiatów. Prowadzą ją księża archidiecezjalni.
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gryficach – jeden z dwóch rzymskokatolickich kościołów parafialnych w Gryficach, w województwie zachodniopomorskim. Należy do dekanatu Gryfice archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej.
Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – parafia rzymskokatolicka w Konarzewie, w dekanacie Trzebiatów i archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej. Obszar parafii obejmuje wsie: Czaplice, Drozdowo, Kusin, Konarzewo, Rogozina, Sadlno, Skalno, Zapolice.
Trzebiatów, 2 Pułku Ułanów
Kaplica św. Gertrudy w Trzebiatowie (niem. St. Gertrudskapelle, łac. Pauperum hospitale cubiculum) – jedna z trzech zachowanych w Trzebiatowie gotyckich kaplic szpitalnych, od 1957 roku świątynia obrządku bizantyjsko-ukraińskiego pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
Trzebiatów, Kołobrzeska 6
Kaplica św. Jerzego w Trzebiatowie (łac. Domus leprosorum) – jedna z trzech zachowanych w Trzebiatowie gotyckich kaplic szpitalnych, przy ul. Kołobrzeskiej, od XIX wieku po przebudowie pełni funkcję domu mieszkalnego.

Strony