Powiat gryficki - Atrakcje

Strony

Ruiny kościoła w Trzęsaczu – to pozostałość po wybudowanym na przełomie XIV i XV wieku gotyckim kościele pw. św. Mikołaja. Świątynia pierwotnie wzniesiona w odległości ok. 1,8-2 km od brzegu morza, pośrodku wsi, uległa zniszczeniu w wyniku procesów abrazyjnych.
Trzebiatów, Wojska Polskiego 67
Pałac w Trzebiatowie – klasycystyczny pałac w Trzebiatowie, będący obecnie siedzibą Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury. W pałacu mieści się biblioteka publiczna oraz galeria twórczości Lyonela Feiningera.
Kościół Macierzyństwa Najświętszej Marii Panny w Trzebiatowie, Kościół Mariacki w Trzebiatowie (niem. Marienkirche) – kościół farny Trzebiatowa wybudowany w XIV wieku, halowy, w stylu gotyckim. Świątynia jest kościołem trzebiatowskiej parafii rzymskokatolickiej.
Ratusz w Trzebiatowie – klasycystyczny ratusz na środku rynku w Trzebiatowie.
Gryfice, Niepodległości
Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gryficach (kościół Mariacki) (niem. St. Marienkirche) – kościół farny, jeden z obiektów sakralnych w mieście, zbudowany w okresie od przełomu XIII/XIV do końca XV w.
Rybokarty – jezioro na Równinie Gryfickiej, położone w gminie Gryfice, w powiecie gryfickim, w woj. zachodniopomorskim. Na wschód od jeziora leży wieś Rybokarty. Jego powierzchnia wynosi 11,0 ha , wysokość lustra wody to 22,0 m n.p.m. .
Brojce, Parkowa 6
Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa – parafia rzymskokatolicka w Brojcach w dekanacie Gryfice i archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej.
Resko Przymorskie (niem. Kamper See) – jezioro przybrzeżne Bałtyku na Wybrzeżu Trzebiatowskim, położone w woj. zachodniopomorskim, na terenie gminy Trzebiatów i gminy Kołobrzeg. Powierzchnia zwierciadła wody jest zmienna i według różnych źródeł wynosi od 553,9 ha do nawet 668,6 ha.
Konarzewo (także Bagno Pogorzelickie) – płytkie jezioro na Wybrzeżu Trzebiatowskim, w obrębie pradoliny przymorskiej, położone w woj. zachodniopomorskim, w gminie Rewal.

Strony