Powiat białogardzki - Religia

Strony

Kościół pw. św. Michała Archanioła w Karlinie – rzymskokatolicka świątynia w należąca do parafii o tej samej nazwie, do dekanatu Białogard, diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, metropolii szczecińsko-kamieńskiej.
Kościół Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Tychowie – rzymskokatolicki kościół parafialny w Tychowie, w powiecie białogardzkim, w województwie zachodniopomorskim. Należy do dekanatu Białogard diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.
Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białogórzynie została utworzona 23 czerwca 1957 roku. Należy do dekanatu Białogard diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Kościół parafialny został zbudowany w XIX wieku, poświęcony w 1946 roku. Mieści się pod numerem 14.
Dobrowo, Dobrówko 12
Parafia św. Jana Kantego w Dobrowie została utworzona 4 sierpnia 1989 roku. Należy do dekanatu Białogard diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Kościół parafialny został zbudowany na przełomie XVII i XIX wieku, poświęcony w 1971 roku. Mieści się pod numerem 12.
Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Białogardzie – rzymskokatolicki kościół parafialny w Białogardzie, w województwie zachodniopomorskim. Należy do dekanatu Białogard diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Mieści się przy ulicy Najświętszej Marii Panny.
Stanomino, Podwilcze 49
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Stanominie została utworzona 2 października 1973 roku. Należy do dekanatu Białogard diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Kościół parafialny został zbudowany w 1572 roku, poświęcony w 1946. Mieści się pod numerem 49.
Kościół ewangelicki, obecnie rzymsko-katolicki filialny pod wezwaniem św. Marcina Biskupa, z najprawdopodobniej XVI wieku, w początku XX wieku, wpisany do rejestru zabytków 30 października1956 r., pod nr 114. Kościół filialny, rzymskokatolicki należący do parafii pw.
Białogard, Świdwińska
Kościół Świętego Jerzego w Białogardzie – rzymskokatolicki kościół pomocniczy w Białogardzie, w województwie zachodniopomorskim. Należy do dekanatu Białogard diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Strony