Białogard

0

Białogard (niem. Belgard) – miasto powiatowe w województwie zachodniopomorskim.

Warto zobaczyć

Białogard, Plac Wolności 5
Stary Ratusz w Białogardzie - budynek Starego Ratusza w Białogardzie jest klasycystyczną kamienicą kupiecką wybudowaną w 1827. Budynek murowany z cegły, otynkowany, dach dwuspadowy, od ulicy Staromiejskiej naczółek, pokrycie karpiówką, na osi wejścia szachulcowa wstawka, zamknięta tympanonem.
Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Białogardzie – rzymskokatolicki kościół parafialny w Białogardzie, w województwie zachodniopomorskim. Należy do dekanatu Białogard diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Mieści się przy ulicy Najświętszej Marii Panny.
Białogard - stacja kolejowa w Białogardzie, w województwie zachodniopomorskim, w Polsce. Część pasażerska składa się z 3 peronów (peron 1 - jednokrawędziowy, 2. i 3. - dwukrawędziowe) połączonych przejściami podziemnym i nadziemnym, częściowo zadaszonych).
Białogard, Świdwińska
Kościół Świętego Jerzego w Białogardzie – rzymskokatolicki kościół pomocniczy w Białogardzie, w województwie zachodniopomorskim. Należy do dekanatu Białogard diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.
Białogard, Połczyńska
Cmentarz żydowski w Białogardzie – kirkut mieścił się ok. 2 km na południe od miasta przy obecnej ulicy Połczyńskiej. Założony został w 1823. W 1938 cmentarz został zniszczony. Ma powierzchnię 0,28 ha. Obecnie teren jest nieogrodzony i porośnięty trawą. Nie zachowały się na nim żadne nagrobki.