Kołobrzeg

0

Kołobrzeg (niem. Kolberg) – miasto powiatowe położone w woj. zachodniopomorskim u ujścia rzeki Parsęty do Bałtyku, Znane kąpielisko morskie oraz uzdrowisko.

Warto zobaczyć

Konkatedra Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Kołobrzegu – kościół farny w Kołobrzegu. Świątynia rzymskokatolicka wybudowana w XIV w stylu gotyckim, halowa, pięcionawowa. Od 1972 konkatedra diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.
Kołobrzeg, Plac Ratuszowy 1
Ratusz w Kołobrzegu – zabytkowy budynek ratusza w centrum Kołobrzegu.
Kołobrzeg
Telefon: +48 94 35 212 88
Muzeum Oręża Polskiego to muzeum w Kołobrzegu, z siedzibą przy ul. Armii Krajowej 13. Wpisane do Państwowego Rejestru Muzeów pod pozycją 8, założone w 1963 roku. Muzeum posiada oprócz siedziby głównej w pałacu Braunschweigów także zespół obiektów przy ulicy E. Gierczak 5.
Twierdza Kołobrzeg (niem. Festung Kolberg) – nowożytne miasto-twierdza powstałe w XVII wieku poprzez rozbudowę i modernizację fortyfikacji Kołobrzegu. Twierdza została założona w 1653 roku. Uległa likwidacji jako twierdza lądowa w 1872 roku, zaś jako twierdza morska w 1887 roku.
Kołobrzeg, Armii Krajowej 10
Pałac Brunszwickich – budynek w stylu empire, znajdujący się w Kołobrzegu, w centrum miasta, przy ulicy Armii Krajowej 10. Obecnie mieści się w nim oddział Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Budynek jest wpisany do rejestru zabytków. ↑ 1,01,1 Zachodniopomorski Konserwator Zabytków.
Kołobrzeg, Katedralna 35
Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Kołobrzegu (pot. Kościół nad rzeką) - kościół rektorski w Kołobrzegu
Kołobrzeg, Emilii Gierczak 5
Kamienica Schliffenów w Kołobrzegu – gotycka kamienica mieszkalna w Kołobrzegu
Akademia Rycerska w Kołobrzegu – akademia wojskowa, która została powołana w Kołobrzegu z woli elektora brandenburskiego Fryderyka Wilhelma I. Była jedną z pierwszych szkół wojskowych utworzonych w nowożytnej Europie.
Cerkiew Opieki Matki Bożej w Kołobrzegu – cerkiew greckokatolicka w Kołobrzegu, w województwie zachodniopomorskim. Jest to nowoczesna świątynia wybudowana w latach 1994-1996 i poświęcona 25 maja 1996 roku. Mieści się przy ulicy Szpitalnej 1.
Kołobrzeg, Portowa 20
Telefon: 94 35 480 69
Kościół św. Marcina w Kołobrzegu – kościół parafii rzymskokatolickiej św. Marcina w Kołobrzegu