Powiat drawski - Religia

Strony

Złocieniec, Kościelna 1
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Złocieńcu – rzymskokatolicki kościół parafialny w Złocieńcu, w gminie Złocieniec, w powiecie drawskim, w województwie zachodniopomorskim. Należy do dekanatu Drawsko Pomorskie. Mieści się przy ulicy Bohaterów Warszawy.
Kościół Matki Bożej Królowej Polski w Kaliszu Pomorskim – rzymskokatolicki kościół parafialny w Kaliszu Pomorskim, w powiecie drawskim, w województwie zachodniopomorskim. Należy do dekanatu Mirosławiec diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Mieści się przy ulicy Bolesława Krzywoustego.
Parafia Matki Bożej Różańcowej w Świerczynie została utworzona 23 kwietnia 1975. Należy do dekanatu Drawsko Pomorskie diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Kościół parafialny został zbudowany w 1830 roku i jest bezstylowy, poświęcony w 1945. Mieści się pod numerem 51.
Drawsko Pomorskie, Pułkownika Jana Kilińskiego
Kościół Zmartwychwstania Pańskiego w Drawsku Pomorskim – jeden z dwóch rzymskokatolickich kościołów parafialnych w Drawsku Pomorskim, w województwie zachodniopomorskim. Należy do dekanatu Drawsko Pomorskie diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.
Parafia św. Stanisława w Zarańsku została utworzona 25 lipca 1989. Należy do dekanatu Drawsko Pomorskie diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Kościół parafialny został zbudowany w XIXu w stylu neoromańskim, poświęcony w 1946. Mieści się pod numerem 8a.
Parafia Chrystusa Króla w Suliszewie została utworzona 15 września 1981. Należy do dekanatu Drawsko Pomorskie diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Kościół parafialny został zbudowany w XVIII wieku jako bezstylowy, przebudowany w XX wieku, poświęcony w 1946. Mieści się pod numerem 71.
Czaplinek, Stanisława Moniuszki 20
Kościół Świętej Trójcy w Czaplinku – rzymskokatolicki kościół parafialny w Czaplinku, w powiecie drawskim, w województwie zachodniopomorskim. Należy do dekanatu Barwice diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.
Czaplinek, Stanisława Moniuszki 26a
Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Czaplinku – rzymskokatolicki kościół pomocniczy należący do dekanatu Barwice i parafii Świętej Trójcy w Czaplinku.
Kościół Świętego Pawła w Drawsku Pomorskim – jeden z dwóch rzymskokatolickich kościołów parafialnych w Drawsku Pomorskim, w województwie zachodniopomorskim. Mieści się przy ulicy Dworcowej. Należy do dekanatu Drawsko Pomorskie.
Parafia Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Broczynie została utworzona 24 sierpnia 1999. Należy do dekanatu Barwice diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Kościół parafialny został zbudowany w 1980 roku jako rotunda. Na terenie parafii znajduje się Dom Młodzieży im. św.

Strony