Powiat łobeski - Religia

Strony

Resko, Bohaterów Monte Cassino 12
Sanktuarium Matki Boskiej Reskiej – kościół znajdujący się w miejscowości Resko, w powiecie łobeskim w województwie zachodniopomorskim. Sanktuarium zostało zbudowane w stylu późnogotyckim ok. 1400 roku. W końcu XV wieku zostało rozbudowane a w latach 1697 i 1882, przebudowane.
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Węgorzynie – rzymskokatolicki kościół parafialny w Węgorzynie, w powiecie łobeskim, w województwie zachodniopomorskim. Należy do dekanatu Łobez archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej. Mieści się przy ulicy Grunwaldzkiej.
Łobez, Kościelna 3
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Łobzie – rzymskokatolicki kościół parafialny w Łobzie, w województwie zachodniopomorskim. Należy do dekanatu Łobez.
Dobra, Armii Krajowej 7a
Kościół Świętej Klary w Dobrej – rzymskokatolicki kościół parafialny w mieście Dobra, w powiecie łobeskim, w województwie zachodniopomorskim. Mieści się przy ulicy Armii Krajowej. Należy do dekanatu Nowogard.
Łobez, Wojska Polskiego 8
Cerkiew pod wezwaniem św. Jerzego w Łobzie – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Szczecin diecezji wrocławsko-szczecińskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Parafia pod wezwaniem Matki Bożej Szkaplerznej w Radowie Małym – parafia rzymskokatolicka w Radowie Małym, należąca do archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej i dekanatu Resko. Prowadzą ją księża archidiecezjalni.
Dom zakonny cystersów w Winnikach - cysterska placówka duszpasterska w Winnikach w województwie zachodniopomorskim na terenie parafii pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski w Runowie Pomorskim, filia opactwa wąchockiego, założona w 2005.

Strony