Powiat gryfiński - Religia

Strony

Kościół Mariacki w Chojnie (niem. Marienkirche) – monumentalna budowla znajdująca się w Chojnie, jeden z największych gotyckich kościołów w Polsce. Trzynawowy, halowy, wzniesiony w latach 1389-1407 z ciosów granitowych, rozbudowany w XV wieku przez Henryka Brunsberga.
Opactwo cystersów w Kołbaczu – zespół klasztorny pocysterski, XIII-XVI w., w województwie zachodniopomorskim, w powiecie gryfińskim, w gminie Stare Czarnowo, we wsi Kołbacz nad Płonią. Jeden z najcenniejszych zabytków architektury gotyku ceglanego na Pomorzu Zachodnim.
Kaplica templariuszy w Rurce jest małą jednonawową budowlą, z prosto zamkniętym prezbiterium. Ściany kościoła wzniesiono z ciosów granitowych, układanych w regularne warstwy o wysokości 25-30 cm. W średniowieczu od strony północnej równolegle do kaplicy przebiegała w odległości 40 m fosa.
Gryfino, Kościelna 31
Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gryfinie – rzymskokatolicki kościół parafialny w mieście Gryfino, w województwie zachodniopomorskim. Należy do dekanatu Gryfino archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej. Mieści się przy ulicy Kościelnej.
Chojna, Malarska 24
Kościół Świętej Trójcy w Chojnie (niem. Dreifaltigkeitskirche) – kościół parafialny w Chojnie (województwo zachodniopomorskie, powiat gryfiński), na ulicy Malarskiej.
Kościół pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Czelinie – kościół parafialny parafii Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Czelinie.
Kościół Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Trzcińsku-Zdroju – rzymskokatolicki kościół parafialny w Trzcińsku-Zdroju, w powiecie gryfińskim, w województwie zachodniopomorskim. Należy do dekanatu Chojna archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej.
Mieszkowice, Kościelna 12
Kościół Przemienienia Pańskiego w Mieszkowicach – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w mieście Mieszkowice, w województwie zachodniopomorskim, przy ulicy Jana Pawła II.
Kościół św. Marka w Chojnie (niem. Sankt Markus Kirche) – kościół filialny w Barnkowie, przedmieściu Chojny (województwo zachodniopomorskie, powiat gryfiński), na rogu ulic Barnkowo i Słowiańskiej.
Klasztor Cysterek w Cedyni - dawny klasztor cysterek znajdujący się w mieście Cedynia, w województwie zachodniopomorskim, przy ulicy Marii Konopnickiej.
Kościół Matki Boskiej Różańcowej w Wełtyniu – kamienno-ceglany kościół z zachowanymi szesnastowiecznymi polichromiami pokrywającymi prawie całe wnętrze świątyni.
Kościół Świętego Ducha w Moryniu – rzymskokatolicki kościół parafialny w Moryniu, w powiecie gryfińskim, w województwie zachodniopomorskim. Należy do dekanatu Cedynia. Mieści się przy ulicy Fryderyka Chopina.
Stare Czarnowo, Szczecińska 56a
Kościół Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Starym Czarnowie – rzymskokatolicki kościół parafialny we wsi Stare Czarnowo, w gminie Stare Czarnowo, w powiecie gryfińskim, w województwie zachodniopomorskim. Należy do dekanatu Kołbacz archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej.

Strony