Świnoujście - Religia

Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Świnoujściu – późnogotycki, z XV/XVI w., filialny, położony w dzielnicy Świnoujście-Karsibór, należy do parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Świnoujściu-Przytorze, w dekanacie Świnoujście, w archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej.
Świnoujście, Plac Kościelny
Kościół pw. Chrystusa Króla - kościół zbudowany w latach 1788-1792 na miejscu gotyckiej budowli, w centrum miasta na placu Kościelnym. W 1881 roku dobudowana została dominująca nad centrum miasta wieża. Obecnie jest oświetlona w nocy i zamontowany jest na niej zegar.
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Świnoujściu – neogotycki parafialny kościół z 1902 roku, położony w dzielnicy Świnoujście-Przytór, leży w dekanacie Świnoujście, w archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej.
Kościół Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Morza w Świnoujściu – neogotycki, z 1895-96, parafialny, na wyspie Uznam, przy ul. Piastowskiej 11, w dekanacie Świnoujście, w archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej.
Synagoga w Świnoujściu – nieistniejąca synagoga, która znajdowała się w Świnoujściu przy obecnej ulicy Piastowskiej, za czasów niemieckich noszącej nazwę Neuenstraβe.
Parafia bł. Michała Kozala Biskupa i Męczennika w Świnoujściu − parafia rzymskokatolicka w dekanacie Świnoujście w archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej. Została erygowana w roku 1989.
Parafia Świętego Wojciecha Biskupa i Męczennika w Świnoujściu – rzymskokatolicka parafia została erygowana w roku 1977, położona jest w dekanacie Świnoujście w archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej.
Świnoujście, Wojska Polskiego 94
Zbór Kościoła Chrześcijan Baptystów "Maranatha" w Świnoujściu – zbór Kościoła Chrześcijan Baptystów znajdujący się w Świnoujściu, przy ulicy Wojska Polskiego 94. Nabożeństwa odbywają się w każdą niedzielę o godzinie 10.30 i środę o godzinie 18:00.