Powiat pyrzycki - Religia

Strony

Sanktuarium Matki Bożej Brzeskiej w Brzesku koło Pyrzyc (województwo zachodniopomorskie, archidiecezja szczecińsko-kamieńska) powstało kilkuletnim staraniem kustosza, ks. Januarego Żelawskiego, a zatwierdzone zostało przez ks. abp.
Pyrzyce, pl. Ratuszowy
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pyrzycach – rzymskokatolicki kościół parafialny parafii św. Ottona w Pyrzycach. Mieści się w Pyrzycach, w województwie zachodniopomorskim. Należy do dekanatu Pyrzyce archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej.
Pyrzyce, Staromiejska
Kościół Matki Bożej Bolesnej w Pyrzycach – jeden z dwóch rzymskokatolickich kościołów parafialnych w Pyrzycach, w województwie zachodniopomorskim. Należy do dekanatu Pyrzyce archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej.
Pyrzyce, Zabytkowa 34
Kaplica świętego Ducha w Pyrzycach – jeden z rejestrowanych zabytków Pyrzyc, miasta w województwie zachodniopomorskim.
Parafia pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski w Przelewicach – parafia rzymskokatolicka w Przelewicach, należąca do archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej i dekanatu Barlinek. Prowadzą ją księża archidiecezjalni.
Bielice, Niepokalanej 46
Parafia pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski w Bielicach – parafia rzymskokatolicka w Bielicach, należąca do archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej i dekanatu Kołbacz. Mieści się przy ulicy Niepokalanej. Prowadzą ją księża archidiecezjalni.
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lipianach – rzymskokatolicki kościół parafialny w Lipianach, w powiecie pyrzyckim, w województwie zachodniopomorskim. Należy do dekanatu Lipiany archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej. Mieści się przy ulicy Tadeusza Kościuszki.
Warnice, Romualda Traugutta
Telefon: +48 601 572 621
Parafia pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Warnicach – parafia rzymskokatolicka w Warnicach, należąca do archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej i dekanatu Pyrzyce. Prowadzą ją księża archidiecezjalni.
Parafia pod wezwaniem Świętego Stanisława BM w Kozielicach – parafia rzymskokatolicka w Kozielicach, należąca do archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej i dekanatu Banie. Prowadzą ją księża Chrystusowcy.
Kościół św. Józefa – katolicki kościół filialny zlokalizowany w Wierzbnie, w gminie Warnice.

Strony