Powiat pyrzycki - Atrakcje

Strony

Sanktuarium Matki Bożej Brzeskiej w Brzesku koło Pyrzyc (województwo zachodniopomorskie, archidiecezja szczecińsko-kamieńska) powstało kilkuletnim staraniem kustosza, ks. Januarego Żelawskiego, a zatwierdzone zostało przez ks. abp.
Ogród Dendrologiczny w Przelewicach – arboretum w Przelewicach w województwie zachodniopomorskim.
Pyrzyce, pl. Ratuszowy
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pyrzycach – rzymskokatolicki kościół parafialny parafii św. Ottona w Pyrzycach. Mieści się w Pyrzycach, w województwie zachodniopomorskim. Należy do dekanatu Pyrzyce archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej.
Pyrzyce, Staromiejska
Kościół Matki Bożej Bolesnej w Pyrzycach – jeden z dwóch rzymskokatolickich kościołów parafialnych w Pyrzycach, w województwie zachodniopomorskim. Należy do dekanatu Pyrzyce archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej.
Pyrzyce, Zabytkowa 34
Kaplica świętego Ducha w Pyrzycach – jeden z rejestrowanych zabytków Pyrzyc, miasta w województwie zachodniopomorskim.
Zaborsko – jezioro położone w środkowej części Pobrzeża Szczecińskiego na Równinie Pyrzycko-Stargardzkiej na południe od wsi Zaborsko, w województwie zachodniopomorskim, w powiecie pyrzyckim, w gminie Warnice.
Parafia pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski w Przelewicach – parafia rzymskokatolicka w Przelewicach, należąca do archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej i dekanatu Barlinek. Prowadzą ją księża archidiecezjalni.
Bielice, Niepokalanej 46
Parafia pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski w Bielicach – parafia rzymskokatolicka w Bielicach, należąca do archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej i dekanatu Kołbacz. Mieści się przy ulicy Niepokalanej. Prowadzą ją księża archidiecezjalni.
Baszta powstała w wyniku rozbudowy półokrągłej czatowni. W XVI w. zwieńczona stożkowym hełmem. W XIX w. pełniła funkcję wieży widokowej.

Strony