Powiat sławieński - Atrakcje

Strony

Darłowo, Zamkowa 4
Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie – jedyny w Polsce nadmorski gotycki zamek wybudowany na planie zbliżonym do kwadratu z wieżą wysokości 24 metrów. Budowę zamku rozpoczęto w 1352 roku za panowania Bogusława V, na ten okres datuje się też początek współpracy miasta z Hanzą.
Darłowo, Ojca Damiana Tynieckiego 18
Telefon: +48943142716
Kościół św. Gertrudy w Darłowie – kościół rzymskokatolicki w Darłowie, położony na północ od Bramy Kamiennej, na dawnym Przedmieściu Słupskim, wewnątrz czynnego do dziś cmentarza.
Darłowo, Franciszkańska 4
Kościół Mariacki w Darłowie – świątynia rzymskokatolicka, której gospodarzami są franciszkanie z prowincji św. Maksymiliana Marii Kolbego w Gdańsku.
Darłowo, Plac Tadeusza Kościuszki 10
Ratusz w Darłowie – funkcję ratusza pełnią dawne hale targowe przebudowane w 1725 poprzez dobudowanie jednej kondygnacji. Budowli nadano styl barokowy. Nad głównym wejściem znajduje się kamienny renesansowy portal pochodzący z poprzedniego ratusza, który spłonął w 1722.
Bukowo – jezioro przybrzeżne na Wybrzeżu Słowińskim w województwie zachodniopomorskim, w powiecie sławieńskim, w całości w gminie Darłowo.
Sławno, Tadeusza Kościuszki 2
Kościół pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Sławnie, wcześniej pod wezwaniem Panny Marii i św. Jana Chrzciciela – gotycki kościół jest największą budowlą w Sławnie.
Borkowo (cmentarzysko) – cmentarzysko megalityczne. Na Niżu Środkowo- i Zachodnioeuropejskim oraz w Skandynawii budowniczych megalitów zalicza się do kręgu kulturowego, nazywanego w archeologii kulturą pucharów lejkowatych. Na Pomorze grupy tej ludności przybyły około 3500 lat p.n.e.
Parafia Świętego Floriana w Postominie została utworzona w 1973 roku. Należy do dekanatu Ustka diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Kościół parafialny został zbudowany w 1846, poświęcony 1946. Mieści się pod numerem 92.
Nieistniejący już późnogotycki kościół ewangelicki w Domasławicach, został rozebrany w latach 80-tych XX wieku. Kościół był wpisany do rejestru zabytków
Parafia Matki Bożej Częstochowskiej – rzymskokatolicka parafia została utworzona 1 czerwca 1951 roku. Należy do dekanatu Darłowo diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Kościół parafialny został zbudowany w XV wieku, zbudowany z cegły na kamiennej podmurówce w stylu gotyckim. Mieści się pod numerem 9.
Kościół Najświętszego Serca Jezusa w Bukowie Morskim – kościół parafialny w Bukowie Morskim. Świątynia należy do parafii polskokatolickiej w Bukowie Morskim. Znajduje się na liście Europejskiego Szlaku Cystersów.
Cmentarz żydowski w Rusku określany czasem też jako Cmentarz żydowski w Darłowie – powstał w XIX wieku. Doznał poważnych zniszczeń podczas Nocy Kryształowej, skutkiem czego do naszych czasów zachowało się jedynie kilka nagrobków z połowy XIX wieku.

Strony