Gmina Malechowo - Atrakcje

Borkowo (cmentarzysko) – cmentarzysko megalityczne. Na Niżu Środkowo- i Zachodnioeuropejskim oraz w Skandynawii budowniczych megalitów zalicza się do kręgu kulturowego, nazywanego w archeologii kulturą pucharów lejkowatych. Na Pomorze grupy tej ludności przybyły około 3500 lat p.n.e.
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Ostrowcu została utworzona 29 stycznia 1976. Należy do dekanatu Sławno diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Kościół parafialny został zbudowany w XV wieku w stylu gotyckim, poświęcony w 1947. Mieści się pod numerem 15.
Ścina – wzniesienie o wysokości 94,2 m n.p.m. na Równinie Słupskiej, położone w woj. zachodniopomorskim, w powiecie sławieńskim, na obszarze gminy Malechowo. Wzniesienie znajduje się między wsiami Pękanino a Niemica. Na północ od Ściny przebiega droga krajowa nr 6.
Parafia św. Andrzeja Boboli w Sulechówku została utworzona 22 lutego 1959. Należy do dekanatu Sławno diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Kościół parafialny został zbudowany w 1799 roku w stylu gotyckim, poświęcony w 1946 roku.
Parafia Matki Bożej Gromnicznej w Malechowie – została utworzona w 1973 roku. Należy do dekanatu Sławno diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Kościół parafialny został zbudowany w XVI wieku, poświęcony 1982. Mieści się pod numerem 43.
Górka – wzniesienie o wysokości 82,6 m n.p.m. na Równinie Słupskiej, położone w woj. zachodniopomorskim, w powiecie sławieńskim, na obszarze gminy Malechowo. Wzniesienie ma dwa wierzchołki porównywalnej wysokości, oba porośnięte lasem. Ok. 0,6 km na południe od Górki leży wieś Sieciemin.