Powiat świdwiński - Atrakcje

Strony

Świdwin, Niedziałkowskiego 17
Zamek w Świdwinie – średniowieczny zamek rycerski w Świdwinie Zamek znajduje się na lewym brzegu Regi, na północny zachód od miasta lokacyjnego. Pierwotnie gotycki, w XVIII wieku przebudowany w stylu klasycyzującego baroku z zachowaniem elementów architektonicznych z XIV wieku.
Pałac w Słonowicach – odbudowany w czasach współczesnych pałac w woj. zachodniopomorskim, w pow. świdwińskim, w gm. Brzeżno, ulokowany nad jeziorem Słonowice, na miejscu zrujnowanego obiektu z XVIII w.
Pałac w Połczynie-Zdroju – pałac znajdujący się w Połczynie-Zdroju, w województwie zachodniopomorskim.
Resko Górne – jezioro na Pojezierzu Drawskim, położone w gminie Połczyn-Zdrój, w powiecie świdwińskim, w woj. zachodniopomorskim.
Jezioro Kołackie – jezioro na Wysoczyźnie Łobeskiej, położone w woj. zachodniopomorskim, w powiecie świdwińskim, w gminie Połczyn-Zdrój. Powierzchnia jeziora wynosi od 37,56 ha do 38,0 ha.
Bystrzyno Wielkie – jezioro na Wysoczyźnie Łobeskiej, położone w woj. zachodniopomorskim, w powiecie świdwińskim, w gminie Świdwin. Powierzchnia jeziora wynosi 54,4 ha. Maksymalna głębokość Bystrzyna Wielkiego wynosi 7,2 m, a średnia głębokość 2,8 m. Objętość wody w zbiorniku obejmuje 1530,0 tys.
Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP w Połczynie-Zdroju – zabytkowa, neogotycka świątynia katolicka, zlokalizowana w centrum Połczyna Zdroju, w sąsiedztwie głównego deptaku – ulicy Grunwaldzkiej. Jest siedzibą parafii Niepokalanego Poczęcia NMP.
Kościół Matki Boskiej Nieustającej Pomocy – gotyckikościół parafialny w Świdwinie, zbudowany w 1338 roku.
Wilczkowo – jezioro na Wysoczyźnie Łobeskiej, położone w woj. zachodniopomorskim, w powiecie świdwińskim, w gminie Brzeżno. Powierzchnia Wilczkowa wynosi 32,75 ha. Przy południowym brzegu jeziora położona jest osada Wilczkowo.
Parafia Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Redle została utworzona 25 stycznia 1974 roku. Należy do dekanatu Połczyn-Zdrój diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Kościół parafialny został zbudowany w 1859 roku, poświęcony w 1946 roku. Mieści się pod numerem 19.

Strony