Darłowo - Atrakcje

Darłowo, Zamkowa 4
Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie – jedyny w Polsce nadmorski gotycki zamek wybudowany na planie zbliżonym do kwadratu z wieżą wysokości 24 metrów. Budowę zamku rozpoczęto w 1352 roku za panowania Bogusława V, na ten okres datuje się też początek współpracy miasta z Hanzą.
Darłowo, Ojca Damiana Tynieckiego 18
Telefon: +48943142716
Kościół św. Gertrudy w Darłowie – kościół rzymskokatolicki w Darłowie, położony na północ od Bramy Kamiennej, na dawnym Przedmieściu Słupskim, wewnątrz czynnego do dziś cmentarza.
Darłowo, Franciszkańska 4
Kościół Mariacki w Darłowie – świątynia rzymskokatolicka, której gospodarzami są franciszkanie z prowincji św. Maksymiliana Marii Kolbego w Gdańsku.
Darłowo, Plac Tadeusza Kościuszki 10
Ratusz w Darłowie – funkcję ratusza pełnią dawne hale targowe przebudowane w 1725 poprzez dobudowanie jednej kondygnacji. Budowli nadano styl barokowy. Nad głównym wejściem znajduje się kamienny renesansowy portal pochodzący z poprzedniego ratusza, który spłonął w 1722.
Darłowo, Powstańców Warszawskich
UWAGA Latarnia zmieniła swoje położenie i niektóre dane. Po niżej dane zamieszczono we Wiadomościach Żeglarskich Nr 31 z 01 sierpnia 2014. W polskim "Spisie Świateł tom I wydanie 2013" należy skreślić wszystkie dane dla światła nr 0538 C 2918 U nasady E falochronu Wprowadzić nowe dane:
Darłowo, Marii Skłodowskiej-Curie 23