Powiat szczecinecki - Atrakcje

Strony

Szczecinek, Adama Mickiewicza 2a
Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinku – średniowieczny zamek książąt pomorskich. Południowe skrzydło zamku pochodzi z I połowy XIV wieku i zbudowane zostało w miejscu wcześniejszego grodziska słowiańskiego.
Szczecinek, Plac Wolności 13
Ratusz w Szczecinku – ratusz mieści się przy Placu Wolności. Jest to eklektyczny budynek z przewagą elementów neoromańskich.
Wyspa Wielimska – największa w Polsce wyspa śródjeziorna znajdująca się na jeziorze Wielimie. Jej powierzchnia wynosi 96,13 ha.
Przełęg – jezioro w woj. zachodniopomorskim, w powiecie szczecineckim, w gminie Borne Sulinowo, leżące na terenie Pojezierza Szczecineckiego.
Szczecinek, Kardynała Stefana Wyszyńskiego 65
Kino Wolność (dawniej "Przyjaźń") – kino jednosalowe w Szczecinku.
Rezerwat przyrody "Bagno Kusowo" – torfowiskowy, o powierzchni 318,82 ha, utworzony 25 maja 2005, w województwie zachodniopomorskim, w powiecie szczecineckim, w gminie Szczecinek.
Sarcze – jezioro w woj. zachodniopomorskim, w powiecie szczecineckim, w gminie Borne Sulinowo, leżące na terenie Pojezierza Drawskiego, w dorzeczu Piławy. Odpływ z jeziora strugą Kanał na południe do jeziora Jeleń i dalej do jeziora Pile. Na północy Sarcze zwęża się i przechodzi w jezioro Świdno.
Juchowo – jezioro w woj. zachodniopomorskim, w powiecie szczecineckim, w gminie Borne Sulinowo, leżące na terenie Pojezierza Drawskiego.
Kniewo – jezioro w woj. zachodniopomorskim, w powiecie szczecineckim, w gminie Borne Sulinowo, leżące na terenie Pojezierza Szczecineckiego.
Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – neogotycka świątynia znajdująca się w Szczecinku przy ulicy 3 Maja, zbudowana w latach 1905-1908 według projektu berlińskiego architekta O. Hossfelda, pod nadzorem inspektora budowlanego D.A. Schäfera jako kościół ewangelicki pw. Św.
Lubicko Wielkie – jezioro na Pojezierzu Drawskim, w miejscowości letniskowej Łubowo, w gminie Borne Sulinowo, w Powiecie Szczecineckim, w woj. zachodniopomorskim.
Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wierzchowie została utworzona w 1951 roku. Należy do dekanatu Bobolice diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Kościół parafialny został zbudowany w XVIII wieku, poświęcony w 1946 roku. Mieści się pod numerem 42.

Strony