Sławno

0

Sławno (kaszb. Słôwnò, niem. Schlawe) – miasto powiatowe połozone w woj. zachodniopomorskim, nad rzeką Wieprzą i strugą Moszczenicą.

Warto zobaczyć

Sławno, Tadeusza Kościuszki 2
Kościół pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Sławnie, wcześniej pod wezwaniem Panny Marii i św. Jana Chrzciciela – gotycki kościół jest największą budowlą w Sławnie.
Sławno, Skłodowskiej-Curie 9
Budynek dawnego starostwa powiatowego (Ratusz Miejski w Sławnie) niem. Kreishaus – zbudowany na początku naszego stulecia - w latach 1905-1907, według projektu architekta Eduarda Kocha ze Słupska.
Pomnik poległych żołnierzy w Sławnie odsłonięto 12 października 1958 roku w 15. rocznicę bitwy pod Lenino. W pierwotnej wersji pomnika napis brzmiał: "POLEGŁYM ŻOŁNIERZOM ZA OJCZYZNĘ, WOLNOŚĆ I LUD SPOŁECZEŃSTWO POWIATU SŁAWIEŃSKIEGO". W latach 80.
Sławno, Kościelna 12
Kościół świętego Antoniego Padewskiego w Sławnie – jeden z dwóch rzymskokatolickich kościołów parafialnych w Sławnie, w powiecie sławieńskim, w województwie zachodniopomorskim. Należy do dekanatu Sławno.
Chrystus przybywa do Sławna – pomnik zaprojektowany przez Heinricha Eugena von Zitzevitza w 1996 roku w darze dla miasta, usytuowany przy Bramie Koszalińskiej na ul. Jedności Narodowej w Sławnie.
Sławno, Artura Grottgera 8