Miastko

0

Miastko (niem. Rummelsburg, kaszb. Miastkò) – miasto położone w woj. pomorskim, w powiecie bytowskim, nad rzeką Studnicą.

Warto zobaczyć

Miastko, Królowej Jadwigi
Kościół pw. Najświętszej Marii Panny Wspomożenia Wiernych w Miastku – rzymskokatolicki kościół parafialny. Patronem pomocniczym świątyni jest św. Juda Tadeusz.
Wieża ciśnień w Miastku – wieża zapewniająca stabilne ciśnienie w miejskim wodociągu Miastka, wybudowana w 1928, pełniła swą funkcję do 2006. Obecnie jest własnością prywatną. Wieża znajduje się na zboczu wzgórza morenowego na osiedlu "Zatorze" w Miastku.
Miastko, Rybacka 14
Cerkiew św. Włodzimierza i Olgi w Miastku – cerkiew greckokatolicka w Miastku, w województwie pomorskim. Jest to trójkondygnacyjny budynek mieszkalny wybudowany w 1905 w stylu secesyjnym. W latach 1985-1987 kamienica została zaadaptowana na cerkiew. Mieści się przy ulicy Rybackiej.
Lednik – jezioro przepływowe, polodowcowe w woj. pomorskim, w pow. bytowskim, w gminie Miastko, leżące w granicach Miastka na północnym zachodzie od centrum miasta. Wschodnia, zachodnia oraz północna linia brzegowa jeziora jest zalesiona. Powierzchnia akwenu wynosi 10,3 ha.
Miastko, Wieżowa 13
Parafia Miłosierdzia Bożego w Miastku - rzymskokatolicka parafia została utworzona 28 lutego 1993 roku przez biskupa Czesława Domina. Należy do Dekanatu Miastko w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.