Gmina Parchowo

0

Gmina Parchowo - gmina wiejska w województwie pomorskim, w powiecie bytowskm.

Warto zobaczyć

Stropno (kaszb. Jezoro Stropno) - jezioro rynnowe położone na Pojezierzu Bytowskim (powiat bytowski, województwo pomorskie) na terenie gminy Parchowo, na wschód od Bytowa. Stropno zajmuje powierzchnię 40 ha. Miejscowością nadjeziorną jest Jeleńcz. Do 1 września 1939 r.
Żukówko (pot. Jezioro Żukowskie, kaszb. Jezoro Żukòwsczé) – jezioro położone na zachód od Sulęczyna w województwie pomorskim, w powiecie bytowskim, w gminie Parchowo, na wschodnim krańcu Wysoczyzny Polanowskiej.
Parafia Świętego Mikołaja w Parchowie – rzymskokatolicka parafia w Parchowie. Należy do dekanatu bytowskiego Diecezji pelplińskiej. Erygowana w 1222 roku.
Elektrownia wodna Struga – mała elektrownia wodna w Strudze na Słupi; obiekt zabytkowy, wymieniony w wykazie unikatowych obiektów dziedzictwa kulturowego, znajdujących się pod opieką państwa.
Obrowo (Obrowo Duże) (niem. Großer Wobbrower See) – przepływowe jezioro wytopiskowe na Pojezierzu Bytowskim w gminie Czarna Dąbrówka, w powiecie bytowskim województwa pomorskiego, w zlewni rzeki Słupi, połączone strugą z Jeziorem Jasień. Ogólna powierzchnia: 37,4 ha.