Gmina Studzienice

0

Gmina Studzienice - gmina wiejska w powiecie bytowskim, w województwie pomorskim.

Warto zobaczyć

Czarne Dąbrówno (kasz. Jezoro Czôrné Dãbrówno) - jezioro rynnowe położone na Pojezierzu Bytowskim (powiat bytowski, województwo pomorskie) na terenie gminy Studzienice. Czarne Dąbrówno jest jeziorem lobeliowym i zajmuje powierzchnię 40,4 ha. Na wschód od jeziora znajduje się wieś Czarna Dąbrowa.
Jezioro Dywańskie - przepływowe jezioro rynnowe położone na Równinie Charzykowskiej w obrębie Kaszub Południowych (na obszarze powiatów bytowskiego i kościerskiego, województwa pomorskiego). Dywańskie zajmuje powierzchnię 32,3 ha i jest otoczone lasami Zaborskiego Parku Krajobrazowego.
Glinno (kaszb. Jezero Glenkowsczé) - jezioro rynnowe położone na Pojezierzu Bytowskim (powiat bytowski, województwo pomorskie) na terenie gmin Studzienice i Parchowo.
Jezioro Łąkie – jezioro wytopiskowe na pograniczu Pojezierza Bytowskiego i Równiny Charzykowskiej, położone w woj. pomorskim, powiecie bytowskim, gminie Studzienice. Obszar jeziora 23,4 ha.
Półczno
Telefon: +48 59 821 43 23
Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Półcznie – parafia rzymskokatolicka należąca do Diecezji Pelplińskiej i będąca częścią Dekanatu Bytowskiego. Jest małą kaszubską parafią. Liczy zaledwie 683 parafian (dane z 2013 roku). Została erygowana w 1945 roku.
Jezioro Cechyńskie Małe (kaszb. Jezoro Môłé Cechińsczé) - wytopiskowe jezioro lobeliowe położone na Pojezierzu Bytowskim (powiat bytowski, województwo pomorskie).
Parafia Świętej Marii Magdaleny w Ugoszczy – rzymskokatolicka parafia w Ugoszczy. Należy do dekanatu bytowskiego Diecezji pelplińskiej. Erygowana w 1284 roku.