Powiat gdański

0

Powiat gdański - powiat ziemski w województwie pomorskim.

Warto zobaczyć

Zamek w Sobowidzu – zamek krzyżacki w miejscowości Sobowidz w województwie pomorskim, po którym obecnie pozostały niewielkie relikty.
Jezioro Głębokie (kasz. Jezoro Głãbòczé) - jezioro w woj. pomorskim, w pow. gdańskim, w gminie Przywidz, leżące na terenie Pojezierza Kaszubskiego. Jest to przepływowe jezioro wytopiskowe.
Ząbrsko (kasz. Jezoro Zãbrsczé) - przepływowe jezioro wytopiskowe w Polsce położone w województwie pomorskim, w powiecie gdańskim, w gminie Przywidz na obszarze Pojezierza Kaszubskiego
Parafia św. Mikołaja w Łęgowie znajduje się w dekanacie Pruszcz Gdański w archidiecezji gdańskiej.
Jezioro Małe Mierzeszyńskie – jezioro w powiecie gdańskim (województwo pomorskie). Z jeziora wypływa rzeka Kłodawa. Ogólna powierzchnia: 12,8 ha
Jezioro Przywidzkie Wielkie - jezioro w woj. pomorskim, w pow. gdańskim, w gminie Przywidz, leżące na terenie Pojezierza Kaszubskiego.
Parafia Świętej Anny i Świętego Joachima w Suchym Dębie należy do Dekanatu Żuławy Steblewskie archidiecezji gdańskiej. Została założona w 1979. Mieści się przy ulicy Sportowej. Prowadzą ją księża archidiecezjalni.
Pszczółki, Kościelna 2
Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Pszczółkach należy do Dekanatu Pruszcz Gdański archidiecezji gdańskiej. Została założona w 1929. Mieści się przy ulicy Kościelnej. Prowadzą ją księża archidiecezjalni.