Powiat gdański - Religia

Strony

Parafia św. Mikołaja w Łęgowie znajduje się w dekanacie Pruszcz Gdański w archidiecezji gdańskiej.
Sobowidz, Tadeusza Kościuszki 29
Parafia Przemienienia Pańskiego w Sobowidzu należy do Dekanatu Trąbki Wielkie archidiecezji gdańskiej. Została założona w 1946 roku. Prowadzą ją księża archidiecezjalni.
Pszczółki, Kościelna 2
Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Pszczółkach należy do Dekanatu Pruszcz Gdański archidiecezji gdańskiej. Została założona w 1929. Mieści się przy ulicy Kościelnej. Prowadzą ją księża archidiecezjalni.
Parafia Świętej Anny i Świętego Joachima w Suchym Dębie należy do Dekanatu Żuławy Steblewskie archidiecezji gdańskiej. Została założona w 1979. Mieści się przy ulicy Sportowej. Prowadzą ją księża archidiecezjalni.
Pruszcz Gdański, Wojska Polskiego 2
Kościół Podwyzszenia Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w mieście Pruszcz Gdański, w województwie pomorskim. Należy do dekanatu Pruszcz Gdański archidiecezji gdańskiej.
Kolbudy, Wybickiego 34
Parafia św. Floriana w Kolbudach – należy do Dekanatu Kolbudy archidiecezji gdańskiej. Została założona w 1982. Mieści się przy ulicy Wybickiego.
Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Kiezmarku – należy do Dekanatu Żuławy Steblewskie archidiecezji gdańskiej. Została założona w XIV wieku. Prowadzą ją księża diecezjalni. Budowa kościoła wzmiankowana jest w latach 1592 i 1653.
Przywidz, Gdańska 1
Parafia św. Franciszka Ksawerego w Przywidzu należy do Dekanatu Kolbudy archidiecezji gdańskiej. Została założona w XIV wieku.
Cedry Wielkie, Osadników Wojskowych 2
Parafia Świętych Aniołów Stróżów w Cedrach Wielkich należy do Dekanatu Żuławy Steblewskie archidiecezji gdańskiej. Została założona w 1989. Mieści się przy ulicy Osadników Wojskowych. Prowadzą ją księża archidiecezjalni.

Strony