Powiat bytowski - Religia

Strony

Bytów, Kardynała Josyfa Slipyja 5
Cerkiew Świętego Jerzego w Bytowie – bytowska cerkiew greckokatolicka to kościół pod wezwaniem świętego Jerzego z lat 1675-1685, dawna świątynia ewangelicka (niem.
Miastko, Królowej Jadwigi
Kościół pw. Najświętszej Marii Panny Wspomożenia Wiernych w Miastku – rzymskokatolicki kościół parafialny. Patronem pomocniczym świątyni jest św. Juda Tadeusz.
Kościół szachulcowy pw. św. Stanisława Kostki w Wałdowie – rzymskokatolicki kościół filialny parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Piaszczynie.
Parafia Świętego Michała Archanioła w Tuchomiu – rzymskokatolicka parafia w Tuchomiu. Należy do dekanatu bytowskiego Diecezji pelplińskiej. Erygowana w 1383 roku.
Miastko, Rybacka 14
Cerkiew św. Włodzimierza i Olgi w Miastku – cerkiew greckokatolicka w Miastku, w województwie pomorskim. Jest to trójkondygnacyjny budynek mieszkalny wybudowany w 1905 w stylu secesyjnym. W latach 1985-1987 kamienica została zaadaptowana na cerkiew. Mieści się przy ulicy Rybackiej.
Kościół św. Katarzyny w Brzeźnie Szlacheckim - drewniany kościół parafialny we wsi Brzeźno Szlacheckie, w gminie Lipnica, w powiecie bytowskim, w województwie pomorskim.
Parafia św. Michała Archanioła w Miłocicach została utworzona 1 stycznia 1990. Należy do dekanatu Miastko diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Kościół parafialny został zbudowany w XVIII wieku jako obiekt szachulcowy, poświęcony w 1947 roku.
Parafia Chrystusa Króla w Kołczygłowach – rzymskokatolicka parafia w Kołczygłowach. Należy do dekanatu bytowskiego Diecezji pelplińskiej. Erygowana w 1951 roku.
Borzytuchom, Zwycięstwa 60
Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Borzytuchomiu – rzymskokatolicka parafia w Borzytuchomiu. Należy do dekanatu bytowskiego Diecezji pelplińskiej. Erygowana w 1951 roku.
Parafia Świętego Mikołaja w Parchowie – rzymskokatolicka parafia w Parchowie. Należy do dekanatu bytowskiego Diecezji pelplińskiej. Erygowana w 1222 roku.
Bytów, Jana Pawła II 16
Kościół świętej Katarzyny Aleksandryjskiej i świętego Jana Chrzciciela w Bytowie – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w Bytowie, w województwie pomorskim. Należy do dekanatu Bytów diecezji pelplińskiej.
Półczno
Telefon: +48 59 821 43 23
Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Półcznie – parafia rzymskokatolicka należąca do Diecezji Pelplińskiej i będąca częścią Dekanatu Bytowskiego. Jest małą kaszubską parafią. Liczy zaledwie 683 parafian (dane z 2013 roku). Została erygowana w 1945 roku.
Parafia Świętej Marii Magdaleny w Ugoszczy – rzymskokatolicka parafia w Ugoszczy. Należy do dekanatu bytowskiego Diecezji pelplińskiej. Erygowana w 1284 roku.

Strony