Powiat pucki - Religia

Strony

Swarzewo, Księdza Pronobisa 6
Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Swarzewie – należy do Dekanatu Puck archidiecezji gdańskiej. Została założona ok. 1500. Mieści się przy ulicy Ks. Pronobisa. Prowadzą ją księża archidiecezjalni.
Klasztor Cysterek w Żarnowcu – dawny klasztor Cysterek znajdujący się we wsi Żarnowiec, w województwie pomorskim, przy ulicy Klasztornej.
Pierwoszyno, Kaszubska 31
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego – rzymskokatolicka parafia należy do dekanatu Gdynia-Oksywie w archidiecezji gdańskiej. Obecnym proboszczem parafii jest ks. Stanisław Ziółkowski. Ponadto w parafii posługuje ks Kanonik Zygmunt Karczewski.
Jastarnia, Męczenników Piaśnicy 8
Kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Jastarni – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w Jastarni, w województwie pomorskim. Należy do dekanatu morskiego archidiecezji gdańskiej.
Cmentarz ewangelicki w Karwieńskich Błotach Pierwszych – dawny cmentarz ewangelicki, założony w połowie XIX wieku. Zachowały się ruiny grobowca oraz kilka nagrobków. 24 kwietnia 1990 cmentarz został wpisany do rejestru zabytków.
Parafia św. Aniołów Stróżów w Mrzezinie - rzymskokatolicka parafia w Mrzezinie, dekanat Puck w Archidiecezji gdańskiej.
Kosakowo, Stefana Żeromskiego 77
Parafia św. Antoniego Padewskiego w Kosakowie – parafia rzymskokatolicka usytuowana w miejscowości Kosakowo w powiecie puckim. Należy do dekanatu Gdynia-Oksywie, który należy z kolei do archidiecezji gdańskiej. Obecnym proboszczem jest ks. kanonik mgr Jan Grzelak.
Puck, Ks. Judyckiego 4
Kościół św. Apostołów Piotra i Pawła w Pucku – gotycki kościół w Pucku, wybudowany w XIII wieku. W 1962 obiekt wpisano do rejestru zabytków.
Parafia Świętego Michała Archanioła w Starzynie należy do archidiecezji gdańskiej, dekanatu żarnowieckiego. Jest jedną z najstarszych parafii na pomorzu. Proboszczem od 2004 roku jest ks. Jan Plottke.
Jastarnia, Kuźnica, Helska 26
Telefon: +48586752620
Kościół świętego Antoniego Padewskiego w Kuźnicy – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w Kuźnicy, części miasta Jastarnia, w województwie pomorskim. Należy do dekanatu morskiego archidiecezji gdańskiej.
Krokowa, Wejherowska 1
Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Krokowej – katolicka świątynia parafialna położona w Krokowej.
Jastarnia, Aleja Wojska Polskiego 2
Parafia pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Juracie – parafia położona w Jastarni. Należy do dekanatu morskiego Archidiecezji Gdańskiej. Obejmuje swym zasięgiem dzielnicę Jurata.
Hel, Stefana Żeromskiego 1
Kościół Bożego Ciała w Helu – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w Helu, w województwie pomorskim. Należy do dekanatu morskiego archidiecezji gdańskiej.
Zbór ewangelicko-augsburski w Wierzchucinie – dawna parafia Kościoła Ewangelicko-Unijnego, obecnie filiał Wierzchucino Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Gdańsk-Gdynia-Sopot w Sopocie, w diecezji pomorsko-wielkopolskiej.
Kościół Niepokalanego Serca Maryi Panny w Leśniewie – katolicka świątynia parafialna położona w Leśniewie.

Strony