Jastarnia

0

Jastarnia - miasto w województwie pomorskim, w powiecie puckim.

Warto zobaczyć

Jastarnia, Męczenników Piaśnicy 8
Kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Jastarni – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w Jastarni, w województwie pomorskim. Należy do dekanatu morskiego archidiecezji gdańskiej.
Jastarnia, Kuźnica, Helska 26
Telefon: +48586752620
Kościół świętego Antoniego Padewskiego w Kuźnicy – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w Kuźnicy, części miasta Jastarnia, w województwie pomorskim. Należy do dekanatu morskiego archidiecezji gdańskiej.
Molo w Juracie – drewniane molo o długości 320 metrów znajdujące się na południowym wybrzeżu Juraty (od strony Zatoki Puckiej). Wybudowane zostało w latach siedemdziesiątych XX w.. Jest jednym z dwóch tego typu obiektów w Juracie. Molo stanowi przedłużenie deptaku Międzymorze.
Latarnia Morska Jastarnia – latarnia morska na polskim wybrzeżu Bałtyku, położona w mieście Jastarnia (powiat pucki, województwo pomorskie), na Mierzei Helskiej. Latarnia znajduje się pomiędzy Latarnią Morską Rozewie, a Latarnią Morską Hel.
Jastarnia, Aleja Wojska Polskiego 2
Parafia pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Juracie – parafia położona w Jastarni. Należy do dekanatu morskiego Archidiecezji Gdańskiej. Obejmuje swym zasięgiem dzielnicę Jurata.
Latarnia Morska Jastarnia Bór – latarnia morska na polskim wybrzeżu Bałtyku, położona na Mierzei Helskiej (powiat pucki, województwo pomorskie). Funkcjonowała w latach 1872-1936, zniszczona w 1939 r.
Rezerwat przyrody Helskie Wydmy – florystyczny rezerwat przyrody na obszarze Nadmorskiego Parku Krajobrazowego na Mierzei Helskiej, utworzony w 2006 roku, o powierzchni 108,48 ha. Rezerwat znajduje się w części cyplowej mierzei na obszarze gminy miejskiej Hel.
Jastarnia, Rynkowa 10
Chata Rybacka w Jastarni – muzeum położone w Jastarni, prowadzone przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie.
Ośrodek oporu Jastarnia - zespół fortyfikacji, mający na celu ochronę Rejonu Umocnionego Hel od strony lądu.
Kazimierzowo – dawna czterobastionowa forteca wybudowana na Pomorzu w czasach Wazów.