Hel

0

Hel - miasto w województwie pomorskim, w powiecie puckim.

Warto zobaczyć

Latarnia Morska Góra Szwedów – nieczynna latarnia morska na polskim wybrzeżu Bałtyku, położona w granicach administracyjnych miasta Hel (powiat pucki, województwo pomorskie), na Mierzei Helskiej na szczycie wzniesienia Góra Szwedów.
Hel, Morska 2
Fokarium Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego – fokarium (placówka naukowo-badawcza) Stacji Morskiej zarządzany przez Wydział Oceanografii i Geografii Uniwersytetu Gdańskiego znajdujące się w Helu przy Bulwarze Nadmorskim.
Rejon Umocniony Hel – utworzony dekretem prezydenta RP z 1936 roku ufortyfikowany obszar, obejmujący znaczną część Mierzei Helskiej.
Latarnia Morska Hel – latarnia morska na polskim wybrzeżu Bałtyku, położona w mieście Hel (powiat pucki, województwo pomorskie), na końcu Mierzei Helskiej. Administrowana przez Urząd Morski w Gdyni. Latarnia znajduje się pomiędzy Latarnią Morską Jastarnia a Latarnią Morską Gdańsk Port Północny.
Hel, Stefana Żeromskiego 1
Kościół Bożego Ciała w Helu – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w Helu, w województwie pomorskim. Należy do dekanatu morskiego archidiecezji gdańskiej.
Hel, Wiejska 48
Muzeum Rybołówstwa w Helu – oddział Centralnego Muzeum Morskiego w Gdańsku. Mieści się wykorzystywanym uprzednio przez wspólnotę ewangelicką kościele z XV wieku.
Hel, Wiejska
Kościół św. Piotra i Pawła w Helu – zdesakralizowany, poewangelicki kościół w Helu.
Hel, Wiejska 46
Klasztor Franciszkanów w Helu − franciszkański dom zakonny w Helu, wchodzący w skład Prowincji św. Franciszka Zakonu Braci Mniejszych w Poznaniu, na terenie archidiecezja gdańskiej, w województwie pomorskim.
Hel, Żeglarska 1
Port Hel – cywilny port morski nad Morzem Bałtyckim, w południowej części Mierzei Helskiej, położony w woj. pomorskim, w powiecie puckim, w Helu. Port w Helu stanowi bazę dla floty rybackiej i żeglugi turystycznej.
Góra Szwedów (także Szwedzka Góra, pot. Szwed) – wzniesienie o wysokości 19 m n.p.m. na wschodnim krańcu Mierzei Helskiej, wyrastające z wydm ciągnących się wzdłuż wybrzeża od strony Morza Bałtyckiego. Znajduje się w granicach administracyjnych miasta Helu.