Powiat nowodworski

0

Powiat nowodworski - powiat ziemski w województwie pomorskim.

Warto zobaczyć

Jantar, Gdańska 26a
Parafia Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Jantarze – parafia rzymskokatolicka w diecezji elbląskiej. Erygowana 1 sierpnia 1986 roku przez biskupa diecezji gdańskiej ks. Tadeusza Gocłowskiego.
Parafia św. Marka Ewangelisty w Kątach Rybackich - parafia rzymskokatolicka w diecezji elbląskiej. Erygowana w 8 grudnia 1988 roku przez biskupa diecezji gdańskiej ks. Tadeusza Gocłowskiego.
Kmiecin, Żuławska 24
Parafia św. Jadwigi Królowej w Kmiecinie - parafia rzymskokatolicka w diecezji elbląskiej. Erygowana w latach 1322 - 1332. W XIX wieku zniesiono parafię w Kmiecinie, podporządkowując ją parafii Przemienienia Pańskiego w Nowym Dworze Gdańskim.
Krynica Morska, Teleexpressu 4
Kościół świętego Piotra Apostoła i świętego Franciszka z Asyżu w Krynicy Morskiej – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w mieście Krynica Morska, w województwie pomorskim. Należy do dekanatu nadmorskiego - Stegna diecezji elbląskiej.
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Stegnie - szachulcowy kościół rzymskokatolicki zbudowany przez protestantów w latach 1681-1683.
Nowy Dwór Gdański, Michała Drzymały 3
Kościół Przemienienia Pańskiego w Nowym Dworze Gdańskim – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w mieście Nowy Dwór Gdański, w województwie pomorskim. Należy do dekanatu Nowy Dwór Gdański diecezji elbląskiej.
Sztutowo, Gdańska 25a
Kościół św. Wojciecha w Sztutowie – budowla neogotycka będąca kościołem parafialnym parafii św. Wojciecha w Sztutowie, w latach 1878-1945 świątynia baptystyczna.
Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żuławkach – parafia rzymskokatolicka w diecezji elbląskiej. Erygowana w 22 czerwca 1352 r. z inicjatywy wielkiego mistrza zakonu krzyżackiego Winricha von Kniprode.
Parafia św. Elżbiety w Lubieszewie – parafia rzymskokatolicka w diecezji elbląskiej. Erygowana w XIV wieku.
Sztutowo, Muzealna 6
Muzeum Stutthof w Sztutowie – muzeum utworzone staraniem byłych więźniów KL Stutthof, na mocy uchwały Prezydium Wojewódzkiej Rady Narodowej w Gdańsku w dniu 12 marca 1962.