Gmina Sztutowo

0

Gmina Sztutowo - gmina wiejska w województwie pomorskim, w powiecie nowodworskm.

Warto zobaczyć

Parafia św. Marka Ewangelisty w Kątach Rybackich - parafia rzymskokatolicka w diecezji elbląskiej. Erygowana w 8 grudnia 1988 roku przez biskupa diecezji gdańskiej ks. Tadeusza Gocłowskiego.
Sztutowo, Gdańska 25a
Kościół św. Wojciecha w Sztutowie – budowla neogotycka będąca kościołem parafialnym parafii św. Wojciecha w Sztutowie, w latach 1878-1945 świątynia baptystyczna.
Sztutowo, Muzealna 6
Muzeum Stutthof w Sztutowie – muzeum utworzone staraniem byłych więźniów KL Stutthof, na mocy uchwały Prezydium Wojewódzkiej Rady Narodowej w Gdańsku w dniu 12 marca 1962.
Konzentrationslager Stutthof (Zivilgefangenenlager Stutthof, Sonderlager Stutthof, Arbeitserziehungslager Stutthof) – niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny utworzony na anektowanych terenach Wolnego Miasta Gdańska (niem. Freie Stadt Danzig), w miejscowości Sztutowo, 36 km od Gdańska.
Rezerwat przyrody Kąty Rybackie – ptasi rezerwat przyrody na Mierzei Wiślanej (utworzony w 1957 r., o powierzchni 4,13 ha - obecnie rozszerzony do 102,5 ha). Ochronie w rezerwacie podlega kolonia lęgowa kormoranów i czapli siwych.
Port Kąty Rybackie – mały port morski nad Zalewem Wiślanym, w północnej Polsce w południowo-zachodniej części Mierzei Wiślanej, położony w woj. pomorskim, w powiecie nowodworskim, w gminie Sztutowo. Port w Kątach Rybackich jest użytkowany przez kutry rybackie, a także niewielkie jachty.