Gmina Stegna

0

Gmina Stegna - gmina wiejska w województwie pomorskim, w powiecie nowodworskm.

Warto zobaczyć

Jantar, Gdańska 26a
Parafia Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Jantarze – parafia rzymskokatolicka w diecezji elbląskiej. Erygowana 1 sierpnia 1986 roku przez biskupa diecezji gdańskiej ks. Tadeusza Gocłowskiego.
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Stegnie - szachulcowy kościół rzymskokatolicki zbudowany przez protestantów w latach 1681-1683.
Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żuławkach – parafia rzymskokatolicka w diecezji elbląskiej. Erygowana w 22 czerwca 1352 r. z inicjatywy wielkiego mistrza zakonu krzyżackiego Winricha von Kniprode.
Parafia św. Stanisława w Tujsku - parafia rzymskokatolicka w diecezji elbląskiej. Erygowana jako parafia Cyganek - Tujsk 2 sierpnia 1972 roku przez biskupa diecezji gdańskiej Lecha Kaczmarka.
Parafia świętego Jakuba w Niedźwiedzicy – parafia rzymskokatolicka w diecezji elbląskiej. Erygowana w 1342 roku, reerygowana w 1965 roku biskupa diecezji gdańskiej ks. Edmunda Nowickiego. Do parafii należą miejscowości: Niedźwiedzica, Dworek, Pułkownikówka, Nowa Kościelnica, Stare Babki.
Rezerwat przyrody Mewia Łacha – ptasi rezerwat przyrody na Pobrzeżu Gdańskim, utworzony w 1991 r., o powierzchni 150 ha (składa się z dwóch części - gdańskiej na obszarze Wyspy Sobieszewskiej o powierzchni 19 ha i większej o powierzchni 131 ha po wschodniej stronie Przekopu Wisły na obszarze gminy St
Mikoszewo, Gdańska 45
Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mikoszewie – parafia rzymskokatolicka w diecezji elbląskiej.
Przekop Wisły (niem. Weichseldurchstich) – nowe ujście Wisły powstałe w latach 1890–1895 pomiędzy Świbnem a Mikoszewem, przez wykopanie nowego koryta rzeki na odcinku od Przegaliny do Zatoki Gdańskiej. Dotychczasowe ujście Leniwki od przekopu do ujścia w Gdańsku nazwano Martwą Wisłą.