Gmina Nowy Dwór Gdański

0

Gmina Nowy Dwór Gdański - gmina miejsko-wiejska w województwie pomorskim, w powiecie nowodworskm.

Warto zobaczyć

Kmiecin, Żuławska 24
Parafia św. Jadwigi Królowej w Kmiecinie - parafia rzymskokatolicka w diecezji elbląskiej. Erygowana w latach 1322 - 1332. W XIX wieku zniesiono parafię w Kmiecinie, podporządkowując ją parafii Przemienienia Pańskiego w Nowym Dworze Gdańskim.
Nowy Dwór Gdański, Michała Drzymały 3
Kościół Przemienienia Pańskiego w Nowym Dworze Gdańskim – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w mieście Nowy Dwór Gdański, w województwie pomorskim. Należy do dekanatu Nowy Dwór Gdański diecezji elbląskiej.
Parafia św. Elżbiety w Lubieszewie – parafia rzymskokatolicka w diecezji elbląskiej. Erygowana w XIV wieku.
Marzęcino, Główna 12A
Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Marzęcinie – parafia rzymskokatolicka w diecezji elbląskiej. Erygowana 2 października 1947 roku przez administratora diecezji gdańskiej ks. Andrzeja Wronkę.
Nowy Dwór Gdański, Obrońców Westerplatte 22
Parafia Niepokalanego Serca Maryi w Nowym Dworze Gdańskim – parafia rzymskokatolicka w diecezji elbląskiej. Erygowana 1 marca 1993 roku przez biskupa diecezji elbląskiej ks. Andrzeja Śliwińskiego.
Cerkiew Świętego Mikołaja w Żelichowie – cerkiew greckokatolicka we wsi Żelichowo, w gminie Nowy Dwór Gdański, w województwie pomorskim.
Parafia św. Anny w Marynowach – parafia rzymskokatolicka w diecezji elbląskiej. Erygowana w XIV wieku. Do parafii należą miejscowości: Marynowy, Myszewko, Rychnowo Żuławskie, Tuja, Orłówko Zakład Rolny.