Krynica Morska

0

Krynica Morska - miasto w województwie pomorskim, w powiecie nowodworskim.

Warto zobaczyć

Krynica Morska, Teleexpressu 4
Kościół świętego Piotra Apostoła i świętego Franciszka z Asyżu w Krynicy Morskiej – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w mieście Krynica Morska, w województwie pomorskim. Należy do dekanatu nadmorskiego - Stegna diecezji elbląskiej.
Latarnia Morska Krynica Morska – latarnia morska na polskim wybrzeżu Bałtyku, położona w mieście Krynica Morska (powiat nowodworski, województwo pomorskie), na Mierzei Wiślanej.
Wielbłądzi Grzbiet (pot. t. Wielbłądzi Garb) – najwyższy szczyt Mierzei Wiślanej i najwyższa stała wydma w Europie o wysokości 49,5 m n.p.m.. To jedyny naturalny punkt na Mierzei, z którego widać równocześnie Zatokę Gdańską i Zalew Wiślany.
Parafia Matki Bożej Gwiazdy Morza w Krynicy Morskiej – parafia erygowana 14 września 1992 należąca do, diecezji elbląskiej i dekanatu nadmorskiego - Stegna. Od 4 grudnia 1996 jest prowadzona przez Księży Michalitów. Wcześniej prowadzona była przez księży diecezjalnych.
Buki Mierzei Wiślanej – leśny rezerwat przyrody na Mierzei Wiślanej, o powierzchni 7 ha na obszarze Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana. Ochronie rezerwatu podlega głównie buczyna pomorska (prawie 200-letnie buki, dęby, świerki, brzozy).
Port Krynica Morska – port morski nad Zalewem Wiślanym w północnej Polsce, w południowej części Mierzei Wiślanej, położony w woj. pomorskim, w powiecie nowodworskim, w Krynicy Morskiej.