Powiat człuchowski

0

Powiat człuchowski - powiat ziemski w województwie pomorskim.

Warto zobaczyć

Człuchów, Kościelna 8
Zamek człuchowski - zamek krzyżacki położony w Człuchowie, drugi po Malborku pod względem wielkości w Polsce. Był najtrudniejszym do zdobycia obiektem na Pomorzu i siedzibą komtura i konwentu krzyżackiego. Rezydował w nim Ulrich von Jungingen i Konrad von Wallenrode. Historia
Jezioro Głębokie (kaszb. Jezoro Głãbòczé lub Jezoro Pietrzkòwsczé) - jezioro w woj. pomorskim, w pow. bytowskim, w gminie Miastko, leżące na terenie Pojezierza Bytowskiego.
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Debrznie – rzymskokatolicki kościół parafialny w mieście Debrzno, w województwie pomorskim. Mieści się przy ulicy Witosa.
Jezioro Olszanowskie - leśne jezioro wytopiskowe położone na północnym skraju Pojezierza Krajeńskiego, na obszarze gminy Rzeczenica, o ogólnej powierzchni 68,83 ha. Jezioro jest położone w pobliżu rynny polodowcowej tzw. zespołu jezior Szczycieńskich.
Rezerwat przyrody Przytoń – leśny rezerwat przyrody w województwie pomorskim, powiecie człuchowskim w gminie Przechlewo. Utworzony 1 stycznia 1984 roku o powierzchni 19,57 ha.
Lipczyno Wielkie (kaszb. Wiôldżé Lipczińsczé) - śródleśne jezioro wytopiskowe o ogólnej powierzchni 154,66 ha, położone na Równinie Charzykowskiej, na obszarze gminy Przechlewo, powiatu człuchowskiego, województwo pomorskie.
Cerkiew Podwyższenia Krzyża Pańskiego w Międzyborzu – greckokatolicka cerkiew parafialna. Mieści się we wsi Międzybórz, w gminie Rzeczenica, w powiecie człuchowskim, w województwie pomorskim.
Dymno (Jezioro Koczalskie) (kasz. Kòczalsczé Jezoro lub Dëmno, niem. Grosser Diemensee) - bezodpływowejezioro rynnowe położone na południowym krańcu Pojezierza Bytowskim (powiat człuchowski, województwo pomorskie) na północ od Koczały na skraju Równiny Charzykowskiej.