Powiat człuchowski - Religia

Strony

Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Debrznie – rzymskokatolicki kościół parafialny w mieście Debrzno, w województwie pomorskim. Mieści się przy ulicy Witosa.
Cerkiew Podwyższenia Krzyża Pańskiego w Międzyborzu – greckokatolicka cerkiew parafialna. Mieści się we wsi Międzybórz, w gminie Rzeczenica, w powiecie człuchowskim, w województwie pomorskim.
Kościół św. Piotra i Pawła – katolicki kościół filialny, zlokalizowany w Cierzniach, w gminie Debrzno. Należy do parafii św. Bartłomieja w Uniechowie. Obiekt w centrum wsi, bezpośrednio przy drodze krajowej nr 22.
Brzezie, Koszalińska 39
Parafia św. Wawrzyńca w Brzeziu została utworzona w 1864 roku, ponownie w 1947. Należy do dekanatu Czarne diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Kościół parafialny został zbudowany w 1812 roku jako obiekt szachulcowy, rozbudowany w latach 1924-1925, poświęcony 27 kwietnia 1924.
Parafia Świętej Anny w Przechlewie – rzymskokatolicka parafia w Przechlewie. Należy do dekanatu borzyszkowskiego Diecezji pelplińskiej. Erygowana w 1951 roku.
Kościół pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Koczale – rzymskokatolicki kościół parafialny parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Koczale.
Parafia Świętej Rodziny w Bińczu została utworzona 25 stycznia 1974. Należy do dekanatu Czarne diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Kościół parafialny został zbudowany w 1761 roku jako obiekt szachulcowy. Mieści się pod numerem 56.
Krzemieniewo
Telefon: +48598322687
Kościół Chrystusa Króla Wszechświata – katolicki kościół parafialny, zlokalizowany w Krzemieniewie, w gminie Czarne. Funkcjonuje przy nim parafia Chrystusa Króla Wszechświata.
Kościół św. Judy Tadeusza – katolicki kościół filialny, zlokalizowany w Sierpowie, w gminie Czarne. Należy do parafii Chrystusa Króla Wszechświata w Krzemieniewie.
Czarne, Kościelna 6
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Czarnem – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w mieście Czarne, w województwie pomorskim. Należy do dekanatu Czarne diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.
Człuchów, Królewska 6
Kościół św. Jakuba w Człuchowie - rzymskokatolicki kościół parafialny w Człuchowie, w województwie pomorskim. ↑ Narodowy Instytut Dziedzictwa: Rejestr zabytków nieruchomych – województwo pomorskie (pol.). 30 września 2014. .
Człuchów, Romualda Traugutta 12
Cerkiew Poczęcia Świętego Jana Chrzciciela w Człuchowie – cerkiew greckokatolicka w Człuchowie, w województwie pomorskim. Jest to nowoczesna świątynia wybudowana w latach 1994-1996 i poświęcona 9 listopada 1996 roku. Mieści się przy ulicy Romualda Traugutta 12.
Parafia św. Marcina w Gwieździnie została utworzona w 1760 roku, ponownie w 1967. Należy do dekanatu Czarne diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Strony