Gdynia - Religia

Strony

Gdynia, Chabrowa 8a
Parafia pw. Matki Boskiej Różańcowej w Gdyni – parafia rzymskokatolicka usytuowana w dzielnicy Demptowo w Gdyni. Należy do dekanatu Gdynia-Chylonia, który należy z kolei do archidiecezji gdańskiej. Obecnym proboszczem parafii jest ks. Grzegorz Kuzborski.
Gdynia, Św. Mikołaja
Kościół Świętego Mikołaja w Gdyni – rzymskokatolicki kościół parafialny w Gdyni, w województwie pomorskim. Mieści się przy ulicy św. Mikołaja, w dzielnicy Chylonia. Należy do dekanatu Gdynia-Chylonia.
Gdynia, Generała Berlinga 2
Parafia pw. Świętego Pawła Apostoła w Gdyni - parafia rzymskokatolicka usytuowana w dzielnicy Pogórze Górne w Gdyni. Należy do dekanatu Gdynia-Oksywie, który należy z kolei do archidiecezji gdańskiej. Obecnym proboszczem parafii jest ks. Zbigniew Walczak.
Gdynia, Mikołaja Kopernika 75
Parafia pw. Chrystusa Miłosiernego w Gdyni - parafia rzymskokatolicka usytuowana w dzielnicy Redłowo w Gdyni. Należy do dekanatu Gdynia-Orłowo, który należy z kolei do archidiecezji gdańskiej. Obecnym proboszczem parafii jest ks. Michał Oksiuta.
Gdynia, Biskupa Józefa Sebastiana Pelczara 29
Parafia pw. Świętego Biskupa Józefa Sebastiana Pelczara w Gdyni - parafia rzymskokatolicka usytuowana w dzielnicy Wiczlino w Gdyni. Należy do dekanatu Gdynia-Śródmieście, który należy z kolei do archidiecezji gdańskiej. Obecnym proboszczem parafii jest ks. Andrzej Wierciński.
Gdynia, Świętojańska 29
Kolegiata Najświętszej Marii Panny Królowej Polski (Kolegiata Gdyńska) – rzymskokatolicki, neobarokowy kościół filialny, należący do parafii NMP Królowej Polski, znajdujący się w gdyńskiej dzielnicy Śródmieście w sąsiedztwie ulicy Świętojańskiej.
Kościół św. Józefa w Gdyni – nieistniejący kościół katolicki w Gdyni Orłowie, w Kolibkach, na zalesionym wzniesieniu pomiędzy dzisiejszymi jezdniami Alei Zwycięstwa w pobliżu granicy z Sopotem.
Kościół Matki Boskiej Bolesnej w Gdyni - kościół w gdyńskiej dzielnicy Orłowo przy ulicy ks. Stanisława Zawackiego. Prezbiterium pochodzi z XVII wieku. Po pożarze w 2 połowie XVIII wieku zostało odbudowane. W latach 1949-1955 kościół został rozbudowany z dodaniem wieży.
Gdynia, Portowa 2
Parafia pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i Świętego Piotra Rybaka w Gdyni – parafia rzymskokatolicka usytuowana w dzielnicy Śródmieście w Gdyni. Należy do dekanatu Gdynia-Śródmieście, który należy z kolei do archidiecezji gdańskiej. Opiekę nad parafią sprawują ojcowie redemptoryści.
Gdynia, Lniana 19
Parafia Chrystusa Dobrego Pasterza w Gdyni – rzymskokatolicka parafia w dekanacie Gdynia-Chylonia archidiecezji gdańskiej. Erygowana 3 grudnia 1989. W lipcu 1992 rozpoczęto budowę kościoła. Pierwszym proboszczem był ks. Jan Baumgart, który zmarł 30 września 2014 roku.
Gdynia, Oksywie, Arciszewskich
Kościół św. Michała Archanioła – zabytkowy kościół w gdyńskiej dzielnicy Oksywie. Najstarszy budynek w tym mieście. Historia kościoła sięga roku 1224 gdy został ufundowany przez księcia gdańskiego Świętopełka II.
Gdynia, Kornela Ujejskiego 40
Parafia pw. Świętego Antoniego Padewskiego w Gdyni - parafia rzymskokatolicka usytuowana w dzielnicy Wzgórze Św. Maksymiliana w Gdyni. Należy do dekanatu Gdynia-Śródmieście, który należy z kolei do archidiecezji gdańskiej. Obecnym proboszczem parafii jest ks. O. Stanisław Kreft (OFM Conv.).
Gdynia, Konwaliowa 13
Parafia pw. Świętego Maksymiliana Marii Kolbego w Gdyni - parafia rzymskokatolicka usytuowana w dzielnicy Witomino w Gdyni. Należy do dekanatu Gdynia-Śródmieście, który należy z kolei do archidiecezji gdańskiej. Obecnym proboszczem parafii jest ks. Władysław Pałys.
Gdynia, Korzenna 2
Parafia pw. św. Jadwigi Królowej w Gdyni - parafia rzymskokatolicka usytuowana w dzielnicy Karwiny w Gdyni. Należy do dekanatu Gdynia-Orłowo, który należy z kolei do archidiecezji gdańskiej. Pierwszym i obecnym proboszczem parafii jest ks. Marek Adamczyk.
Gdynia, Nagietkowa 61
Parafia pw. Trójcy Świętej w Gdyni - parafia rzymskokatolicka usytuowana w najmłodszej dzielnicy miasta Gdyni, jaką jest Dąbrowa. Należy do dekanatu Gdynia-Orłowo, który należy z kolei do archidiecezji gdańskiej. Pierwszym i obecnym proboszczem parafii jest ks. Marek Boniewicz.
Gdynia, Hodowlana 3
Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego i Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdyni – parafia rzymskokatolicka usytuowana w dzielnicy Witomino w Gdyni. Należy do dekanatu Gdynia-Śródmieście, który należy z kolei do archidiecezji gdańskiej.
Gdynia, Chylońska 131
Parafia pw. św. Jana Chrzciciela i św. Alberta Chmielowskiego w Gdyni Chyloni - rzymskokatolicka parafia ustanowiona została 15 marca 1986. Pierwszym proboszczem został ks. kan. Wojciech Kozłowski, który tę funkcję sprawuje do dzisiaj.
Gdynia, Warszawska 7/9
Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gdyni – parafia Kościoła Polskokatolickiego w RP, położona w dekanacie pomorsko-warmińskim diecezji warszawskiej. Od samego początku powstania parafii jej wierni zamieszkują nie tylko Gdynię, ale także Rumię, Redę, Puck oraz Wejherowo. Msze św.
Gdynia, Admirała Józefa Unruga 150
Parafia pw. Świętego Judy Tadeusza Apostoła w Gdyni – parafia rzymskokatolicka usytuowana w dzielnicy Pogórze Dolne w Gdyni. Należy do dekanatu Gdynia-Oksywie, który należy z kolei do archidiecezji gdańskiej. Obecnym proboszczem parafii jest ks. Tadeusz Stawicki.
Gdynia, Hugo Kołłątaja 40
Parafia pw. Świętej Rodziny w Gdyni - parafia rzymskokatolicka usytuowana w dzielnicy Grabówek w Gdyni. Należy do dekanatu Gdynia-Chylonia, który należy z kolei do archidiecezji gdańskiej. Obecnym proboszczem parafii jest ks. Piotr Topolewski.

Strony